В Україні громадян змусять сплатити податки на будинки та квартири, отримані багато років тому. Йдеться про житло, площа якого перевищує встановлені ліміти.
Додаткову плату на нерухомість у народі назвали "податком на розкіш", бо вона стосується власників додаткових квадратних метрів.
У податковій службі України поінформували, що сплачувати слід за квартири площею від 60 кв. м, а також за будинки площею від 120 кв. м. Суми вносять за минулий рік.
Українці, які мають у власності будинок і квартиру, зобов'язали сплачувати за них податок, якщо загальна площа зазначеної нерухомості понад 180 кв. м.
Популярні зараз
Леся Нікітюк вперше показала свого коханого: що відомо про бойфренда телезірки
Коломойський у новому іміджі з'явився на засіданні суду: у Мережі обговорюють лисину олігарха
У сервісних центрах МВС утворився дефіцит талонів на практичний іспит
Українців з відстрочкою від мобілізації по догляду за хворим також можуть призвати до ЗСУ
Податкова ставка встановлюється органами місцевого самоврядування залежно від типу об'єкта та його місцезнаходження. Також враховується мінімальна заробітна плата на 1 січня. Максимальна ставка – 1,5% за 1 кв. м.
Таким чином, громадяни у 2024 році необхідно сплатити податки за 2023 рік. Нагадаємо, що "мінімалка" на 1 січня минулого року становила 6700 грн. Найвища податкова ставка – 100,5 грн: 6700 грн х 1,5%.
Якщо житель Києва має квартиру площею 65 кв. м, йому потрібно сплатити податок на "зайві" 5 кв. м. Разом: 65-60 х 100,5 = 502,5 грн.
Якщо в українця кілька об'єктів нерухомості площею понад 500 кв. м для будинку та понад 300 кв. м для квартири, податок для такого "багатія" підвищується на 25 000 грн на рік за кожне житло.
Податківці зазначили, що прострочення сплати податку до 30 календарних днів тягне за собою штраф у розмірі 5% від суми боргу, а понад 30 календарних днів — 10% від суми податку.
Максимальна ставка податку на нерухомість за 1 кв. м за 2024 рік становитиме 106,50 грн (мінімальна зарплата 7100 грн х 1,5%).
Нагадаємо, що в Україні створять "клуб білого бізнесу". Йдеться про підприємців, для яких скасують податкові перевірки.