Українці можуть отримати благодійну пенсію: на яку суму розраховувати

Автор: Марченко Любов

В Україні налічується трохи більше 10 мільйонів пенсіонерів. Більшість із них отримує невисоку пенсію, яка не сягає навіть середнього розміру. Однак пенсіонери можуть мати вищий дохід, якщо отримуватимуть благодійну пенсію.

Українці можуть отримати благодійну пенсію: на яку суму розраховувати - today.ua

Про це нагадали у Пенсійному фонді України.

Благодійна пенсія передбачає переказ коштів на пенсійний рахунок конкретного громадянина задля підвищення йому виплати. Такі грошові пожертви можуть надходити пенсіонерам як від фізичних, так і від юридичних осіб. Вони можуть бути як регулярними, так і разовими, а також можуть мати різний розмір. Тобто закон не встановлює благодійникам ні періодичності, ні розміру виплат.

Сума, яку благодійник вносить на ім'я того чи іншого пенсіонера, не надходить на його рахунок відразу, а зараховується йому до виплати протягом одного місяця.

Популярні зараз

Путін назвав дві умови для припинення війни проти України: “Хоч завтра“

Названо продукти, які подорожчають в Україні через зростання тарифів на світло для бізнесу

В уряді заявили, що новий тариф не електроенергію несправедливий: він має бути вищим

Що жінка ніколи не зможе пробачити чоловікові: справа навіть не у зраді

Благодійникам також слід знати, що внесена сума зараховується конкретному пенсіонеру не повністю, а йому припадає лише 70% від неї. Решта 30% від внеску йде у загальний Пенсійний фонд і розподіляється між усіма його підопічними.

Таким чином, якщо ви, наприклад, перекажете конкретному пенсіонеру 1000 гривень благодійної пенсії, то він отримає 700 гривень від цієї суми, а решта 300 гривень підуть у загальний фонд.

Українці можуть отримати благодійну пенсію: на яку суму розраховувати

Втім, українці, на жаль, поки що не часто користуються таким способом підтримки пенсіонерів. Своїм рідним вони допомагають безпосередньо, минаючи Пенсійний фонд. Та й нині в Україні є не так багато меценатів, які готові поділитися своїми грошима. Адже загальний рівень добробуту населення дуже впав за два роки повномасштабної війни.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Проте аналітики прогнозують, що незабаром може настати ситуація, коли держава не зможе виплачувати громадянам навіть тих пенсій які їм були нараховані і призначені. Через це Верховна Рада вже найближчим часом намагатиметься ухвалити закон про накопичувальні пенсії. Влада сподівається, що впровадження накопичувальних пенсій дозволить українцям одержувати пристойне грошове забезпечення на старості.  

Нагадаємо, сотням тисяч українців держава у червні поверне заборговані пенсії.