Європа може вкритися кригою вже найближчими роками: учені прогнозують глобальну кліматичну катастрофу

Автор: Марченко Любов

Світ стрімко наближається до глобальної кліматичної  катастрофи. Вона може статися вже найближчим майбутнім. Найбільше постраждає європейський континент. Велика частина Європи замерзне і вкриється кригою. Як не парадоксально, але новий льодовиковий період у Європі може стати наслідком глобального потепління.

Європа може вкритися кригою вже найближчими роками: учені прогнозують глобальну кліматичну катастрофу - today.ua

Які тривожні ознаки учені фіксують на планеті, і при чому тут глобальне потепління, пояснили кліматологи та океанографи з Утрехтського університету в Нідерландах. Учені з Нідерландів опублікували своє дослідження в журналі Science Advances.

Науковці пояснюють можливі глобальні зміни клімату розпадом Атлантичної меридіональної циркуляції (АМОЦ) – системи океанський течій, які забезпечують теплообмін між різними частинами світу. Частиною АМОЦ є, зокрема, найвідоміша течія Гольфстрім, яка переносить тропічне тепло до берегів Північної Атлантики, а звідти несе на південь прохолодні водяні маси, що віддали своє тепло Європі.

Так от, науковці з Нідерландів змоделювали зміни клімату за останні дві тисячі років. Висновок, що витікає з цієї моделі, виявився невтішним: через глобальне потепління АМОЦ може уповільнитись, або взагалі зупинитися. І це неминуче призведе до замерзання Європи. Причому це, ймовірно, станеться у найближчу сотню років. Причому процес може початися вже зовсім найближчими роками.

Популярні зараз

В Україні підвищать ціни на бензин та дизель з 1 липня: як подорожчає пальне

Світло та тепло можуть відключати на 20 годин: українців попередили про найгірший сценарій

Названо продукти, які подорожчають в Україні через зростання тарифів на світло для бізнесу

Що жінка ніколи не зможе пробачити чоловікові: справа навіть не у зраді

Як з'ясувалось, АМОЦ відіграє неабияку роль у глобальному кліматі. Завдяки сталим океанським течіям вдається підтримувати баланс прісної та солоної води на планеті. І це зрештою допомагає регулювати температуру в різних куточках планети.

Європа може вкритися кригою вже найближчими роками: учені прогнозують глобальну кліматичну катастрофу

Через танення льодовиків можуть зупинитись океанські течії

Ключову роль в уповільненні океанських течій може відіграти танення льодовиків у Гренландії. Через глобальне потепління вони тануть швидкими темпами, і в океан виливається колосальна кількість талої води. Це призводить до порушення природного балансу між прісною та солоною водою, а відтак ускладнює формування течій та уповільнює їхній рух.

Через це АМОЦ вже не приносить стільки  теплої води до узбережжя Європи і відповідно так інтенсивно не забирає звідти холодні водяні маси. Якщо опріснення океанської води досягне критичної точки, течії можуть взагалі зупинитись. І тоді Європа почне охолоджуватись із великою швидкістю.

Зрештою середня температура повітря на європейському континенті може знизитись на 9-27 градусів за Цельсієм. Причому що ближче територія розташована до океану, то інтенсивніше вона охолоджуватиметься. До України холод також прийде. У нас, ймовірно, не буде такого контрасту, як, наприклад, у Британії. Але й у нас встановляться люті зими та холодне літо із максимальною температурою  +15…+18 градусів.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Причому, як прогнозують учені, такі зміни можуть відбутися дуже швидко.

Нагадаємо, льодовики тануть не лише у  Північній, але і у Південній півкулі. Зокрема в Антарктиді тане так званий Льодовик Судного дня.