У Європі різко скорочують розмір допомоги українським біженцям: де платитимуть менше

Автор: Марченко Любов

В одній з європейських країн різко скорочують розмір державної допомоги українським біженцям. Розмір виплат знизять приблизно третині українських громадян, які перебувають у цій країні. Таким чином держава хоче стимулювати біженців до пошуку роботи та самостійного облаштування життя.

У Європі різко скорочують розмір допомоги українським біженцям: де платитимуть менше - today.ua

Йдеться про Ірландію, в якій ще до початку повномасштабної війни в Україні та до збільшення потоку біженців у цю країну були проблеми з житлом. Природно, що наплив мігрантів ці проблеми посилив, і зараз у держави немає можливості надавати житло людям, які прибувають.

На перший погляд Ірландії немає на що скаржитися: порівняно з іншими європейськими країнами там знайшла собі притулок невелика кількість українців. Так, від початку повномасштабної війни туди прибуло 107 тисяч наших співгромадян. Однак навіть ті не всі затримались, і на сьогодні там перебуває загалом 86 тисяч українців.

Однак і сама Ірландія невелика, і корінного населення в ній небагато - лише 5,3 мільйона осіб. А якщо врахувати, що не всі з них працездатні (як і в будь-якій державі, там є діти, інваліди та люди похилого віку), то такій кількості населення важко утримувати стільки біженців. Якщо порахувати кількість мігрантів на кожен мільйон населення, то в Ірландії виходить один із найвищих показників.

Популярні зараз

В Україні підвищать ціни на бензин та дизель з 1 липня: як подорожчає пальне

Путін назвав дві умови для припинення війни проти України: “Хоч завтра“

Світло та тепло можуть відключати на 20 годин: українців попередили про найгірший сценарій

Названо продукти, які подорожчають в Україні через зростання тарифів на світло для бізнесу

Ірландія не може фінансувати стільки безкоштовного житла для біженців

До того ж у цій країні і так були проблеми з нестачею житла ще до масової навали українців. А з прибуттям наших співгромадян ці проблеми загострилися. Тому в березні нинішнього року ірландський уряд обмежив новим біженцям максимальний термін користування безкоштовним житлом трьома місяцями. До того ж, їм призначають менші виплати, ніж отримували ті, хто прибув раніше. Такі правила вступили в дію з 14 березня.

У Європі різко скорочують розмір допомоги українським біженцям: де платитимуть менше

Це пов'язано з тим, що біженці, яких поселили в безоплатне житло, також безоплатно отримують мінімальний набір життєво важливих послуг. До цього пакета входять проживання, харчування, можливість прання одягу та деякі інші побутові послуги.

Тож тепер держава вирішила скоротити розмір допомоги і тим, хто заселився в безплатне житло раніше, до виходу цієї постанови. Так, досі вони отримували допомогу в розмірі 220 євро на людину. Однак тепер її мають намір скоротити до 38,8 євро.

Водночас міністр фінансів Ірландії Майкл МакГрат наголосив, що таке скорочення виплат торкнеться лише тих українців, які проживають у готелях, які фінансуються державою, оскільки вони отримують багато безоплатних послуг. Згідно з підрахунками ірландського уряду, зниження виплат торкнеться близько третини українців, які там зараз перебувають. Тобто, близько 27 тисяч осіб.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Такий крок спрямований не лише на те, щоб скоротити тягар державних видатків на біженців, а й щоб стимулювати їх до пошуку роботи та досягнення фінансової незалежності, каже міністр.

Нагадаємо, у Польщі також скоротили соціальну підтримку біженцям з України.