В уряді пояснили надання бронювання співробітникам Favbet та Glovo

Автор: Корнєєв Ігор

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров пояснив, чому держава надала бронювання співробітникам компаній доставки та грального бізнесу. За його словами, відстрочку від мобілізації було надано виключно цінним для економіки країни працівникам.

В уряді пояснили надання бронювання співробітникам Favbet та Glovo - today.ua

На тлі нового закону про мобілізацію у суспільстві викликало обурення бронювання співробітників компаній Favbet та Glovo. Нагадаємо, перша займається наданням букмекерських послуг, друга – доставленням продуктів.

Михайло Федоров повідомив, що у цих та подібних їм компаніях бронь від армії надали 54 співробітникам. Усі вони, за словами міністра цифрової трансформації, є висококваліфікованими фахівцями сфери IT.

"Це не "кур'єрка" чи "ігорка" – це фахівці топ-рівню: архітектори, розробники, девопси. Саме інженери – основа Дія.City, і саме інженери – наш стратегічний ресурс", – повідомив голова Мінцифри.

Популярні зараз

В Україні підвищать ціни на бензин та дизель з 1 липня: як подорожчає пальне

Світло та тепло можуть відключати на 20 годин: українців попередили про найгірший сценарій

Названо продукти, які подорожчають в Україні через зростання тарифів на світло для бізнесу

Що жінка ніколи не зможе пробачити чоловікові: справа навіть не у зраді

Михайло Федоров надав докладну інформацію щодо компаній, яким було надано броню для співробітників:

  • "КОРТ" - 6 осіб;
  • "Віза Україна" – 15 осіб;
  • "Гловоапп Україна" – 11 осіб;
  • Дочірнє підприємство "ССМ" – 6 осіб;
  • "Агрі Чейн" – 1 особа;
  • "ФАВБЕТ ТЕК" – 15 осіб.

Він зазначив, що критерієм для надання бронювання від мобілізації є не лише сфера, у якій працює підприємство, а і її вплив на економіку країни.

Бронь надається компаніям, у яких немає заборгованості з ЄСВ, при цьому враховується розмір середньої зарплати за IV квартал 2021 року – вона має бути не нижчою за середню по регіону. Якщо компанія сплачує до бюджетів різних рівнів понад півтора мільйона євро податків, вона також може претендувати на відстрочку від армії для своїх співробітників.

В уряді пояснили надання бронювання співробітникам Favbet та Glovo

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Частка ІТ у ВВП країни майже 5%. Торік від сфери до держбюджету надійшло 20,8 млрд гривень податків. Це на 3,1 млрд гривень більше, ніж у 2022 році. Один ІТ-спеціаліст, який працює, створює і зберігає майже три робочі місця в економіці. Всього у сфері IT працює понад 300 тисяч співробітників, а з них заброньовано тільки 1,5%", – повідомив Михайло Федоров.

Нагадаємо, новий закон про мобілізацію сьогодні набув чинності.