Нацбанк попередив українців про зростання споживчих цін на важливі товари: що найбільше розкрутить інфляцію

Автор: Марченко Любов

Останнім часом в Україні знижувалися темпи річної інфляції, однак у квітні вони стабілізувалися. При цьому аналітики Нацбанку прогнозують, що вже найближчим часом показники інфляції почнуть підвищуватися через зростання споживчих цін на найбільш ходові товари.

Нацбанк попередив українців про зростання споживчих цін на важливі товари: що найбільше розкрутить інфляцію - today.ua

Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Отже, вперше за кілька місяців показник інфляції в річному вимірі у квітні не знизився, а залишився незмінним - на рівні 3,2%. Водночас, порівняно з попереднім місяцем інфляція зросла на 0,2%.

При цьому НБУ прогнозував таку тенденцію, але очікував більш відчутного зростання цін. Однак раннє тепло, значний запас сільгосппродукції, що залишився з минулого року, а також переорієнтація виробників на внутрішній ринок призвели до зниження темпу зростання цін.

Популярні зараз

В Україні підвищать ціни на бензин та дизель з 1 липня: як подорожчає пальне

Путін назвав дві умови для припинення війни проти України: “Хоч завтра“

Названо продукти, які подорожчають в Україні через зростання тарифів на світло для бізнесу

В уряді заявили, що новий тариф не електроенергію несправедливий: він має бути вищим

Але при цьому посилилися інші чинники, які провокують їхнє зростання. Серед них - зростання витрат на імпорт продукції та підвищення витрат компаній на зарплату персоналу. Ці фактори тиснутимуть на ціни і, врешті-решт, призведуть до підвищення темпів інфляції найближчими місяцями, вважають в НБУ.

Які товари значно подорожчають

Електроенергія

Уже в найближчі місяць-два може зрости тариф на електроенергію. Остаточна його ціна поки що невідома, проте припускають, що він зросте в півтора-два рази. Звичайно ж, зростання вартості електрики призведе до подорожчання і всього іншого.

Автомобільне паливо

Ціни на паливо зростатимуть, причому істотно. Згідно з прогнозом НБУ вони зростуть на 13,2%. Однак, на думку економічного експерта Дениса Безлюдька, у травні істотного зрушення в цінах на паливо чекати не варто.

При цьому він наголосив, що блокада кордону, яку тільки нещодавно зняли польські фермери, значного впливу на вартість пального не має, оскільки його везуть в Україну здебільшого не автотранспортом, а залізницею. Єдиний фактор, який може призвести до подорожчання пального - весняно-польові роботи. Зараз різко підвищили витрату палива аграрії.

Нацбанк попередив українців про зростання споживчих цін на важливі товари: що найбільше розкрутить інфляцію

 

Медичні препарати

Уся продукція медичного призначення, включно з фармацевтичними продуктами та медичним обладнанням, стала дорожчати.

Фрукти

В Україні через нічні заморозки врожай садівництва буде значно знижено. Йдеться про різні культури. Особливо заморозки позначилися на врожаї абрикосів і слив, а також на ранніх сортах яблук. Та й із виноградом можуть бути проблеми. Тому ціни на фрукти, вочевидь, цього року будуть високі.

Молоко

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Ціни на молоко зростають через підвищення обсягу експорту молочних продуктів. Але при цьому експерти вважають, що ціни на вітчизняні молокопродукти мають залишитися приблизно на тому самому рівні, що й зараз.

Нагадаємо, в Україні зростають ціни на хліб.