Українців попередили щодо мобілізації: “Країну доведеться захищати кожному з нас“

Автор: Марченко Любов

Усіх українських чоловіків у віці від 18 до 60 років закликають з'явитись до ТЦК, аби стати на облік військовозобов'язаних. Водночас, у Міноборони наголошують, що взяття на облік не еквівалентне мобілізації. Просто держава має знати, яким мобілізаційним ресурсом вона володіє.

Українців попередили щодо мобілізації: “Країну доведеться захищати кожному з нас“ - today.ua

Про це, зокрема, заявив в ефірі телемарафону начальник служби зв'язків із громадськістю командування Сухопутних військ ЗСУ Володимир Фітьо.

Прес-секретар Сухопутних військ каже, що українці хибно зрозуміли фразу, яку днем раніше вимовила в ефірі  заступниця міністра оборони Наталія Калмикова. Вона буквально сказала:

"Потрібне розуміння, що країну доведеться захищати кожному з нас, а тому краще прийти (до ТЦК СП) самому, знайти підрозділ, у якому хочеш служити, це найкращий шлях".

Популярні зараз

В Україні очікуються гострий дефіцит водіїв й різке підвищення цін

Українцям пропонують роботу на складі із зарплатою 3200 євро

В Україні закликали запровадити бронювання для певної категорії водіїв

Пенсіонери з інвалідністю отримають доплати від ООН: у Кабміні назвали умови

Отже, українці зробили висновок, що йдеться про масову мобілізацію, за якої на фронт заберуть усіх чоловіків, а можливо й декого з жінок. Але це не так, запевняє Володимир Фітьо. Чиновниця мала на увазі взяття на військовий облік усіх чоловіків.

Адже зараз саме цього добиваються ТЦК – взяти на облік усіх чоловіків віком від 18 до 60 років, уточнивши їхні військово-облікові дані. Тобто, у Міноборони і в кожному ТЦК, зокрема, хочуть знати, яким мобілізаційним ресурсом володіє Україна та кожний її регіон. Там також хочуть знати, скільки серед чоловіків призовного віку є таких, що мають право на відстрочку від мобілізації за сімейними обставинами або з медичних показань. Тобто в ТЦК хочуть мати повну та розгорнуту картину щодо мобілізаційного ресурсу.

Українців попередили щодо мобілізації: “Країну доведеться захищати кожному з нас“

Тим, часом усі чоловіки призовного віку мають бути готовими до того, що їх покличуть захищати Україну, адже обов'язок захищати свою країну прописаний в українській Конституції. Отже, він не має виникати відторгнення ні в кого з громадян.

"І для того, щоб бути готовим виконувати свій обов'язок, необхідно з'явитись в свої ТЦК СП та оновити свої облікові дані. Тобто, якщо є якесь право на відстрочку – надати це право", - наголосив Фітьо.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Отже, за його словами, явка у ТЦК з документами зовсім не означає негайної мобілізації до лав ЗСУ. У військкоматі (ТЦК) просто актуалізують облікові дані військовозобов'язаного чоловіка і все. А от уже після того йому може прийти мобілізаційна повістка. Її можуть принести через півроку, а можуть і через день.

Нагадаємо, стало відомо, що студентів також можуть призвати до ЗСУ. Йдеться про тих, хто знаходиться в академвідпустці. Адже перебування в академвідпустці не дає студентам права на відстрочку від мобілізації.