Стало відомо, що буде з енергопостачанням в Україні найближчими роками

Автор: Корнєєв Ігор

Дефіцит в українській енергосистемі вже зараз призвів до екстрених відключень побутових користувачів. За даними Центру досліджень енергетики, найближчими роками ситуація суттєво не покращиться.

Стало відомо, що буде з енергопостачанням в Україні найближчими роками - today.ua

Директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко повідомив, що за нинішніх умов уникнути відключень світла вже не вдасться. На його думку, це відбуватиметься досить часто.

"Це не буде Армагеддоном, але до 3-4 години обмеження, я думаю, будуть", – заявив Харченко.

До того ж, на його думку, проблеми з електрогенерацією не вдасться вирішити в найближчій перспективі. В умовах коли ворог не припиняє удари по українських об'єктах критичної інфраструктури, дефіцит електрики може зберігатися роками.

Популярні зараз

В Україні заборонили приймати деякі купюри, - Нацбанк

Зеленський, Сирський та Буданов звернулися до українців

Названо зарплату, з якою українці можуть розраховувати на 10 000 грн пенсії

У Держприкордонслужбі повідомили, чи є загроза вторгнення росіян до Сумської області

"Дефіцит гарантовано збережеться, і наступні 2 роки ми будемо жити в такій ситуації. Ми можемо щось поліпшити за рахунок ремонтів того, що пошкоджено, але ніхто не знімає ризик додаткових атак, і вони напевно будуть відбуватися", - вважає директор Центру досліджень енергетики.

Останній місяць попри значний дефіцит генерації, викликаний руйнуванням українських електростанцій, відключень побутових споживачів вдавалося уникати завдяки великим обсягам імпорту електроенергії. Про це розповів директор центру "Психея" Геннадій Рябцев.

Також у цьому допомагали періодичні відключення промислових підприємств та сонячна генерація. Однак, це не може бути панацеєю для української енергосистеми.

Стало відомо, що буде з енергопостачанням в Україні найближчими роками

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Наприклад, є сонце - є можливість сонячної генерації, сонця немає - така можливість зникла, і в результаті якийсь обсяг дефіциту покрити нічим", - зазначив Геннадій Рябцев.

Компанія Укренерго повідомила, що лише за останню добу Україна імпортувала рекордні 23 692 МВт*годину. У компанії вже попередили українців, що ввечері на побутових споживачів знову чекають екстрені відключення світла.