В Україні скасували екстрені відключення світла

Автор: Корнєєв Ігор

Компанія ДТЕК повідомила, що екстрені відключення світла в Україні станом на дев'яту годину ранку скасовано. Громадян закликали дбайливо споживати електроенергію, оскільки дефіцит досі зберігається.

В Україні скасували екстрені відключення світла - today.ua

ДТЕК вводила обмеження з 6:40 до 9:00 для побутових споживачів:

  • Києва;
  • Київської області;
  • Одеської області;
  • Донецької області;
  • Дніпропетровська область.

Такі ж обмеження запроваджувала компанія Укренерго. Також під обмеження енергопостачання потрапили промислові підприємства.

"Причина – збільшення дефіциту електроенергії внаслідок зростання споживання через похолодання на тлі наслідків російських обстрілів", – повідомила компанія Укренерго.

Популярні зараз

В Україні заборонили приймати деякі купюри, - Нацбанк

Зеленський, Сирський та Буданов звернулися до українців

Названо зарплату, з якою українці можуть розраховувати на 10 000 грн пенсії

У червні деяким категоріям українських пенсіонерів підвищать виплати

Напередодні ввечері екстрені відключення світла вперше запроваджувалися в Україні. Раніше українським енергетикам вдавалося покривати існуючий дефіцит шляхом імпорту з країн ближнього закордоння, проте 14 травня вже і цього виявилося недостатньо.

Голова правління НЕК "Укренерго" Володимир Кудрицький пояснив, що через холодну погоду українці стали активніше використовувати обігрівачі, що призвело до дефіциту електроенергії.

Нагадаємо, що настання літньої спеки енергетики чекають з не меншою тривогою. У цей час магазини активно використовують холодильне обладнання, а побутові споживачі – кондиціонери. Через це енергоспоживання суттєво збільшиться, і фахівці у цій галузі кажуть, що запровадження графіків відключення світла навряд чи вдасться уникнути.

В Україні скасували екстрені відключення світла

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Уряд робить ставку на децентралізацію енергосистеми України, надаючи гранти для ОСББ та окремих домогосподарств, які планують встановити міні-ТЕЦ чи сонячні панелі. Паралельно триває ремонт зруйнованих росіянами об'єктів української енергетики.

Все це спричинить підвищення тарифу на електроенергію для побутових споживачів. Напередодні ми повідомляли, що близько половини з них із розумінням ставляться до цієї міри.