В одній європейській країні заговорили про депортацію українських чоловіків: “Де-факто вони дезертири“

Автор: Леся Ловіцька

За кордоном все частіше обговорюють можливість примусового повернення українських чоловіків додому. В одній європейській країні заговорили про депортацію наших співвітчизників й назвали їх дезертирами.

В одній європейській країні заговорили про депортацію українських чоловіків: “Де-факто вони дезертири“ - today.ua

У Швейцарії перебувають близько 11 тисяч чоловіків з України. На тлі призупинення надання консульських послуг для військовозобов'язаних громадян у цій країні публічно вказали на необхідність їх повернення. Про це заговорили у Федеральному департаменті юстиції (FDJP).

Радник Вільної демократичної партії Крістіан Вассерфален вказав, що всі чоловіки, які потенційно можуть бути призвані до ЗСУ, не мають жодних обґрунтованих претензій на статус захисту S. Зазначено, що першочергово він спрямований на дітей, жінок та людей похилого віку, які відносяться до вразливих категорій громадян.

Наголошено, що Швейцарія повинна допомогти нашій державі з можливим поверненням військовозобов'язаних чоловіків.

Популярні зараз

В Україні заборонили приймати деякі купюри, - Нацбанк

Зеленський, Сирський та Буданов звернулися до українців

Названо зарплату, з якою українці можуть розраховувати на 10 000 грн пенсії

У червні деяким категоріям українських пенсіонерів підвищать виплати

"Ми не хочемо приймати де-факто дезертирів, які втекли з країни, чия оборонна війна зараз потребує їх на місцях", - заявив Вассерфален.

Політик закликав до укладення відповідної угоди про реадмісію з Україною, тому що обидві країни зацікавлені у поверненні близько 11 тисяч чоловіків. Крістіан Вассерфален вважає, що це допомогло б розвантажити перевантажені швейцарські міграційні структури, а також вирішило кадрову проблему.

Парія SVP також планую розглянути це питання. Голова з питань притулку Швейцарської народної партії Паскаль Шмід запропонував поставити його у Національній раді. Вказано, що демонструється відсутність солідарності з Україною, яка повністю зупинилася на фронті.

Шмід запропонував уявити зворотний сценарій, якби у небезпеці була сама Швейцарія. Влада була б незадоволена тим, що інші країни переховували сотні тисяч потенційних солдатів і вважали, що" роблять щось хороше".

В одній європейській країні заговорили про депортацію українських чоловіків: “Де-факто вони дезертири“

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Національний радник SVP Барбара Штайнеманн повідомила, що якщо українці повернуться додому, вони дуже допоможуть своїй державі. І це, власне має бути в інтересах України, яка постійно потребує підкріплення сил.

Раніше в інших європейських країнах озвучили позиції щодо повернення українських ухилянтів.