Російські війська змінили тактику на Харківському напрямку

Автор: Корнєєв Ігор

Інститут вивчення війни (ISW) повідомив, що російська армія змінила тактику у північних районах Харківської області. Причиною могли стати величезні втрати у живій силі.

Російські війська змінили тактику на Харківському напрямку - today.ua

Тільки за останню добу ворог втратив при спробах наступати на Вовчанськ та Липці до 1740 року військовослужбовців. Такі дані наводить начальник Генштабу ЗСУ Анатолій Баргилевич. Він наголосив, що це дуже високі втрати.

Цим може бути обумовлена зміна тактичного малюнка наступу, яку відзначає Інститут вивчення війни. Замість спроб масованих проривів, окупанти тепер використовують невеликі групи піхоти для проникнення на позиції, де тримають оборону наші воїни.

На думку військових експертів ISW, це свідчить про те, що вони відмовилися від спроб просунутися вглиб регіону, а сконцентрувалися на розширенні "буферної зони". Темпи просування росіян за останню добу суттєво сповільнилися, зазначає Інститут вивчення війни.

Популярні зараз

В Україні заборонили приймати деякі купюри, - Нацбанк

Зеленський, Сирський та Буданов звернулися до українців

Названо зарплату, з якою українці можуть розраховувати на 10 000 грн пенсії

У червні деяким категоріям українських пенсіонерів підвищать виплати

"Використання невеликих штурмових груп може сприяти більшим втратам російської живої сили і матеріальних засобів та уповільненню загальних темпів російського наступу на цьому напрямку", - зазначають в ISW.

Російські війська змінили тактику на Харківському напрямку

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Водночас український Генеральний штаб повідомив, що противник не полишає спроб закріпитися в північній частині Вовчанська. Для цього росіяни здійснили перегрупування. Наші військові виявляють місця скупчення окупантів і завдають по них ударів артилерією та безпілотниками.

Напередодні начальник Головного управління розвідки Міноборони України Кирило Буданов заявив, що російські підрозділи, що наступають, вдалося блокувати. Однак, за його словами, ворог не залишає спроб рухатися вперед, і ситуація на цій ділянці фронту може швидко змінюватись.