У Міноборони повідомили, яку суму витрачають на харчування військовослужбовців ЗСУ

Автор: Леся Ловіцька

У Міноборони повідомили, скільки грошей витрачають на військовослужбовців. Зокрема, стало відомо, яку суму направлено на харчування військовослужбовців ЗСУ.

У Міноборони повідомили, яку суму витрачають на харчування військовослужбовців ЗСУ - today.ua

Заступник міністра оборони Дмитро Кліменков вказав, що на травень 2024 року для  забезпечення ЗСУ уклали контрактів на 32 млрд грн. Завдяки конкуренції на торгах можна буде зекономити близько 10 млрд грн.

Вже укладено перші контракти вже підписано, розпочався процес оснащення.

"У 2024-му утримання одного військового обходиться Україні орієнтовно у 1,2 млн грн на рік. Це без витрат на зброю. Наприклад, середня ціна харчування одного військового на день становить близько 114 грн (мінімальна ціна за комплект — десь 104 грн, а максимальна — 125 грн)", - уточнив Кліменков.

Популярні зараз

В Україні заборонили приймати деякі купюри, - Нацбанк

Зеленський, Сирський та Буданов звернулися до українців

Названо зарплату, з якою українці можуть розраховувати на 10 000 грн пенсії

У червні деяким категоріям українських пенсіонерів підвищать виплати

За даними чиновника, витрати на військових залежать від виду військ, особливості експлуатації спорядження, а також сезонного фактору. Речі можуть бути індивідуальними або груповими.

За словами представника Міноборони, головний пріоритет відомства під час війни – своєчасне й повне забезпечення військовослужбовців якісними продуктами. Дмитро Кліменков нагадав про скандали з закупівлями, зокрема яєць по 18 гривень за штуку:

"Якщо у правоохоронних органів є запитання до постачальників, то це вже справа слідчих. Я не маю права коментувати їх роботу".

Замміністра оборони України наголосив, що у відомстві нульова толерантність до корупції. Постачальників ретельно перевіряють. Максимальні ціни на продукцію вираховують на підставі аналізу ринку. Ринок постійно моніторять.

У Міноборони повідомили, яку суму витрачають на харчування військовослужбовців ЗСУ

Також повідомляються, що Міноборони спрямовує десятки мільярдів гривень на закупівлю тилового майна та озброєння. Планується підвищення прозорості та конкуренції на торгах, попередження скандалів, пов'язаних із закупівлею продуктів, одягу та ін.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Робота непроста, але ми її робимо й продовжимо цей процес. Багато реформ у системі закупівель вже завершені, - цитує чиновника "Телеграф".

Раніше у Міноборони повідомили, хто у ЗСУ може розраховувати на додаткову доплату у розмірі 70 тис. грн, яку погодив Кабмін.