Українці можуть втратити земельні ділянки: як зберегти нерухомість

Автор: Ольга Березовська

В Україні планують розпочати відчуження земельних ділянок в українців. Щоб уникнути цього процесу, власники землі можуть оформити лише один документ і більше не переживати за можливу втрату паю.

Українці можуть втратити земельні ділянки: як зберегти нерухомість - today.ua

З 1 січня 2025 року планується розпочати процес передачі місцевим громадам земельних ділянок, на які власники не оформили право власності. Тобто якщо українець не отримав офіційних документів на пай, то це вважатиметься відмовою від отримання землі. В результаті ділянку оголосять невитребуваною земельною часткою та передадуть громаді.

Про це нагадав у своєму Фейсбук заступник міністра аграрної політики з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації. За словами Дениса Башлика, згідно з частинами четвертою та п'ятою статті 13 Закону "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)", люди можуть залишитись без землі, якщо не оформлять право власності.

Українці можуть втратити земельні ділянки: як зберегти нерухомість

Популярні зараз

Агресор найближчими днями піде на штурм двох міст: кому треба якнайшвидше покинути свої домівки

Не всі українці знають, що у них є право на достроковий вихід на пенсію під час війни

Обмежено придатні чоловіки можуть стати необмежено придатними: у Міноборони роз'яснили, що їм слід зробити під час мобілізації

У Європі різко скорочують розмір допомоги українським біженцям: де платитимуть менше

"Після 1 січня 2025 року незатребувані ділянки будуть визнані безхазяйними. Їх передадуть у комунальну власність територіального товариства, на території якого вони розташовані", - додав представник відомства.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Башлик порадив власникам земельних ділянок, які не замінили сертифікати на пай на витяг з Реєстру прав на право власності, терміново оформити його. Це дозволить зберегти землю.

Нагадаємо, що в Україні різко зросла вартість земельних ділянок.