В Україні різко подорожчали земельні ділянки: названо нову ціну за гектар

Автор: Леся Ловіцька

В Україні значно подорожчали земельні ділянки. Стало відомо, що з січня по березень вартість збільшилася на 11,2%. Капіталізація ринку зросла на 202,5 ​​млрд грн.

В Україні різко подорожчали земельні ділянки: названо нову ціну за гектар - today.ua

Йдеться про земельні ділянки сільськогосподарського призначення. Число угод купівлі-продажу такої землі за три місяці 2024 року збільшилось на 7%.

За даними Оpen4business, у першому кварталі 2024 року уклали понад 25 тисяч угод купівлі-продажу ділянок с/г призначення. Загальна площа землі становила 58,8 тисячі гектарів, що на 7% перевищує показники четвертого кварталу 2023 року.

Стало відомо, що ціна гектара у четвертому кварталі минулого року становила 37,7 тис. грн. Проте вже у січні-березні цього року злетіла до 42 тис. грн.

Популярні зараз

Українці можуть не оплачувати доставку газу: як розірвати договір з оператором

В Україні пенсію замінить базова допомога: уряд готується запровадити зміни

В уряді поділились інформацією про другий етап підвищення тарифу на електроенергію

У Києві кличуть на роботу, яка не потребує вищої освіти: зарплата стартує від тисячі доларів

За даними аналітиків, в Україні успішно розвивається ринок земель с/г призначення, попри повномасштабну війну. Про це свідчить рішення НБУ щодо збільшення коефіцієнта ліквідності с/г земель з 0,35 до 0,5. Це дало агросектору та землевласникам можливість залучити додаткові кошти у розмірі 25 мільярдів доларів.

Вказано, що ринок сільськогосподарських земель є додатковим ресурсом відновлення територій. Проте потенціал ще треба реалізувати спільними зусиллями законотворців, уряду та громад.

В Україні різко подорожчали земельні ділянки: названо нову ціну за гектар

Нагадаємо, що з 1 січня 2025 року землю, на яку не оформили право власності, віддаватимуть місцевим громадам. Отже, якщо українці або їхні спадкоємці не отримають необхідних документів, вважатиметься, що вони відмовилися від ділянок.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Заступник міністра аграрної політики з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Денис Башлик повідомив, що таку землю визнають нічийною. Усім, хто не замінив сертифікати на пай на витяг з Реєстру майнових прав на право власності, необхідно терміново оформити його.

Раніше стало відомо, що чинний міністр України привласнив землю на 291 млн грн – про це повідомили у НАБУ.