Україну хочуть змусити до виплати відсотків за боргами приватним компаніям – по півмільярда доларів на рік

Автор: Марченко Любов

Країни, що входять до Великої сімки, відстрочили Україні виплату боргів до 2027 року. Проте відстрочка з виплат євробондів закінчується вже в серпні цього року. Якщо нашому уряду не вдасться домовитися з кредиторами, то щорічна сума виплат відсотків за боргами приватним компаніям становитиме 500 мільйонів доларів.

Україну хочуть змусити до виплати відсотків за боргами приватним компаніям – по півмільярда доларів на рік - today.ua

Про це повідомляє видання Wall Street Journal.

Уряд намагається вирішити питання з відстроченням виплат приватним кредиторам, проте схоже на те, що вони поки що не готові йти на поступки. Як стало відомо, вони вже сформували комітет і навіть найняли юристів, які займатимуться примусом України до сплати відсотків за боргами.

Проте грошей на повернення боргів ми не маємо, і, природно, що найближчим часом їх не передбачається. Адже Україна воює і, судячи із заяв політиків, воюватиме ще щонайменше до середини наступного року.

Популярні зараз

З 1 червня в Україні зросте вартість комуналки: стало відомо, як зміниться тариф на газ

Дальнобійники розпочали масштабну акцію протесту: перекрито трасу Київ-Одеса

Сотням тисяч українців держава у червні поверне заборговані пенсії

У ПриватБанку повідомили, як зняти готівку під час вимкнення світла

При цьому фінансові експерти припускають, що Україна проситиме приватних кредиторів не лише про відстрочення виплат за боргами, а й про часткове списання боргу. Безпосередньо про це поки не заявляють, але про це можна судити за результатами аналізу боргової стійкості (DSA) України, зробленого МВФ.

Україну хочуть змусити до виплати відсотків за боргами приватним компаніям – по півмільярда доларів на рік

Там, зокрема, говориться, що МВФ розраховує на зниження держборгу України до 2028 року до 82% ВВП. А до 2033 року прогнозують його зниження до 65% ВВП.

У цьому контексті експерти оцінюють можливе списання боргу до 15 мільярдів доларів. Це дуже велика сума, оскільки вся вартість євробондів становить 21,2 млрд доларів.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Проте, чи погодяться на це кредитори, невідомо. Принаймні поки що вони налаштовані рішуче. І якщо домовитись не вдасться, то Україні доведеться щороку віддавати їм по півмільярда доларів лише в рахунок сплати відсотків. При цьому тіло кредиту залишатиметься незмінним.

Нагадаємо, МВФ застеріг українську владу від подальшого підвищення пенсій та зарплат бюджетникам.