В Україні стрімко дорожчає один з овочів борщового набору

Автор: Корнєєв Ігор

Аналітики ринку сільськогосподарської продукції відзначають стрімке подорожчання цибулі в Україні. Також вони дали прогноз, що буде з цінами на цей овоч у майбутньому.

В Україні стрімко дорожчає один з овочів борщового набору - today.ua

Ціна на цибулю з моменту завершення збору врожаю була і залишається відносно низькою. Проте аналітики зазначають, що з кінця квітня ця продукція подорожчала на 17%.

Торішні запаси у місцевих фермерських господарствах закінчуються, нового врожаю поки що немає. При цьому попит на цибулю в Україні великий, і за законами ринку перекошення балансу попиту та пропозиції негативно вплинуло на ціни для покупців.

Розліт цін також чималий. Цибулю виробник сьогодні продає від 17 до 25 гривень за кілограм. Попри подорожчання, цей сільськогосподарський продукт залишається в Україні досить дешевим. Зрозуміло, за роки війни подорожчало все, і досить сильно, але якщо порівнювати з цінами минулого року, цибуля зараз коштує на 54% дешевше.

Популярні зараз

Глава ГУР Буданов зробив заяву про ситуацію на фронті: “Є хороша новина і погана“

Кабмін змінить критерій середньої зарплати для бронювання чоловіків від мобілізації

Мольфар попередив про небезпеку для двох українських міст: “Слід бути готовими до евакуації“

Пенсії будуть мізерними: українців закликали відкладати гроші та працювати до глибокої старості

Проте тенденція до підвищення ціни на цибулю найближчим часом зберігатиметься, переконані аналітики аграрного сектору економіки.

В Україні стрімко дорожчає один з овочів борщового набору

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Зазначимо, що і на тепличні огірки ціни сьогодні нижчі, ніж у цей час рік тому (майже на 30%). При цьому вони продовжують інтенсивно знижуватися. Фермери продають огірки за ціною від 20 до 60 грн за кілограм. У роздріб даний овоч торгується, зрозуміло, значно дорожче, але все ж таки багато хто вважатиме його доступним.

Зазначимо, що через холоди у травні та нічні заморозки у північних регіонах України на городах померзли багато овочевих культур.