Сотням тисяч українців держава у червні поверне заборговані пенсії

Автор: Марченко Любов

У червні багатьом українцям виплатять пенсії, які їм заборгувала держава. Йдеться про громадян, які вже вийшли на заслужений відпочинок, але ще продовжують працювати. Їм не індексують виплати в березні разом із рештою пенсіонерів, а проводять перерахунок у квітні. Однак свої оновлені виплати вони зможуть отримати аж у червні.

Сотням тисяч українців держава у червні поверне заборговані пенсії  - today.ua

Чому так виходить, роз'яснили у Пенсійному фонді України.

Пенсіонерам, які працюють, перерахунок пенсій здійснюють не щорічно, а приблизно раз на два роки. Відповідно до правил, їм перераховують пенсію лиш у тому випадку, якщо з моменту попереднього перерахунку або призначення пенсії минуло не менше 24 місяців.

При цьому не обов'язково, щоби пенсіонер пропрацював усі ці 24 місяці. Тут важливий лише інтервал між перерахунками, а не набутий новий стаж. Новий стаж може бути меншим за 24 місяці. У будь-якому разі пенсію переглянуть з урахуванням фактичного збільшення стажу. Інтервал у 24 місяці від попереднього перерахунку має бути станом на 1 квітня.

Популярні зараз

Глава ГУР Буданов зробив заяву про ситуацію на фронті: “Є хороша новина і погана“

Кабмін змінить критерій середньої зарплати для бронювання чоловіків від мобілізації

Пенсії будуть мізерними: українців закликали відкладати гроші та працювати до глибокої старості

Мольфар попередив про небезпеку для двох українських міст: “Слід бути готовими до евакуації“

Сотням тисяч українців держава у червні поверне заборговані пенсії

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Таким чином, оновлену пенсію громадяни мали б отримувати вже із квітня. Однак проблема криється в тому, що закон дозволяє підприємцям здавати звіти за 1-й квартал року до 10 травня. Таким чином, лише після 10 травня, у ПФУ з'являються відомості, хто і скільки відпрацював у першому кварталі. Тому фактично результати перерахунку будуть лише на 1 червня. Та оскільки перерахунок здійснюється з 1 квітня, то у червні пенсіонери отримають не лише нарешті оновлену пенсію, а ще й різницю між новою і старою пенсією за квітень і травень.

Нагадаємо, деяким пенсіонерам неправильно нарахували індексацію, і зараз їм почали повертати заборговані гроші.