МВФ висловився з приводу використання Україною заморожених активів РФ

Автор: Марченко Любов

МВФ не схвалює ідею про використання заморожених російських активів для потреб України. Топ-чиновники Міжнародного валютного фонду вважають, що такий акт може підірвати довіру партнерів до світової валютної системи, що призведе до її значного ослаблення.

МВФ висловився з приводу використання Україною заморожених активів РФ - today.ua

Таку думку висловила у своїй публікації на сайті МВФ перша заступниця директора-розпорядника Гіта Гопінат.

Вона вважає, що для збереження стабільності та авторитету світової валютної системи не можна допускати вибіркового ставлення до окремих вкладів і вкладників. Для всіх мають діяти однакові та непорушні правила. А будь-які нестандартні дії із вкладами повинні мати під собою міцну правову основу.

Тому в МВФ вважають помилковою ідею про можливу конфіскацію заморожених російських активів і передачу їх Україні. Адже це може бути поганим сигналом для інших вкладників, які усвідомлять, що їхні кошти не перебувають під надійним захистом міжнародних інституцій і можуть бути в будь-який момент вилучені.

Популярні зараз

Трамп назвав Зеленському причини, з яких Путін розпочав війну з Україною

Одна з країн Європи різко скоротить соціальну допомогу українським біженцям

Екс-держсекретар США озвучив “мирний план“ Трампа у разі перемоги на виборах

Бухгалтерська помилка: Пентагон знайшов додаткові 2 млрд доларів для України

"Дотримання існуючих правових рамок також має вирішальне значення для підтримки довіри між країнами і в міжнародній валютній системі", - підкреслює топ-чиновниця МВФ.

МВФ висловився з приводу використання Україною заморожених активів РФ

При цьому вона зазначає, що багато країн уважно стежать за тим, які рішення ухвалюють щодо заморожених російських вкладів, включно з резервами російського Центробанку. На сьогодні йдеться про 300 мільярдів доларів, які належать країні-агресору. Однак, незважаючи на агресивні дії РФ проти України та численні розмови про можливу конфіскацію цих активів, ще ніхто не перейшов від слів до справи.

МВФ не виключає, що, зрештою, заморожені російські активи можуть бути передані Україні, але таке може статися лише за умови, що це матиме під собою міцні юридичні підстави.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Хоча це мають визначати відповідні суди та юрисдикції, для МВФ важливо, щоб будь-яка дія мала достатню правову основу та не підривала функціонування міжнародної валютної системи", - заявила Гіта Гопінат.

Нагадаємо, глава європейської дипломатії Жозеп Боррель ще в березні цього року пообіцяв, що ЄС спрямує на допомогу ЗСУ 90% заморожених активів російського Центробанку.