Мобілізація за новим законом: як зміняться перевірки ТЦК на вулицях

Автор: Леся Ловіцька

В Україні 18 травня набуде чинності новий закон про мобілізацію. Стало відомо, як зміняться перевірки військовозобов'язаних чоловіків співробітниками ТЦК на вулицях.

Мобілізація за новим законом: як зміняться перевірки ТЦК на вулицях - today.ua

Адвокат Микола Максимов назвав права та вказав на обов'язки обох сторін – військкоматів та громадян.

Оповіщення населення про необхідність завітати до ТЦК для оновлення своїх даних буде проводитися й на вулицях. Чоловіки повинні носити з собою військово-обліковий документ та пред'являти його на вимогу співробітника ТЦК, а не лише поліцейського, як раніше.

Водночас військовозобов’язаного чоловіка не мають права затримувати. Виключення – якщо він перебуває в розшуку Національною поліцією. Тоді його можуть затримати, скласти адміністративний протокол та доправити до військкомату. Важливо, що лише правоохоронці мають такі повноваження, а ТЦК – ні за старими, ні за новим законом не мають.

Популярні зараз

Агресор найближчими днями піде на штурм двох міст: кому треба якнайшвидше покинути свої домівки

Обмежено придатні чоловіки можуть стати необмежено придатними: у Міноборони роз'яснили, що їм слід зробити під час мобілізації

Українцям розповіли, на яку пенсію можна розраховувати громадянам, що отримують понад 33 тисячі зарплати

Українцям масово підвищать зарплати: названо нові суми

Юрист зазначив, що заштовхування військовозобов’язаного до транспорту, яке практикують представники ТЦК, є незаконним. Силу можуть застосовувати лише поліцейські. Якщо таке правопорушення відбувається з боку працівників військкоматів, треба фіксувати цей процес на відео, а також попереджати, що за подібні дії можлива кримінальна відповідальність.

"Я бачив безліч відео про те, коли приверталася увага інших людей на вулиці, то людину відпускали", - вказав Максимов.

Мобілізація за новим законом: як зміняться перевірки ТЦК на вулицях

Адвокат нагадав, що за поширення інформації про переміщення техніки та представників ЗСУ можуть покарати. А незаконні дії працівників ТЦК можна фільмувати, але краще не публікувати в Інтернеті.  Це відео можна додати до заяви до ДБР чи поліції про незаконне затримання.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Телефон є майном людини, тому його не мають права забирати. Чоловікові повинні надати можливість становити контакт з рідними та близькими.

Раніше повідомлялося, що Верховна Рада збільшила штрафи для ухилянтів.