ЮНІСЕФ виплатить українцям додаткову грошову допомогу у розмірі 10 800 грн

Автор: Леся Ловіцька

Кабмін спільно з ЮНІСЕФ запровадив додаткову фінансову допомогу для українських родин з дітьми з вразливих категорій. У Міністерстві соціальної політики повідомили, що йдеться про сім'ї, які евакуюються з двох регіонів.

ЮНІСЕФ виплатить українцям додаткову грошову допомогу у розмірі 10 800 грн - today.ua

Зазначено, що на виплати можуть претендувати жителі Харківської та Сумської областей. Влада евакуює їх через постійні обстріли та бомбардування прифронтових територій. Тисячі українців змушені покидати свої будинки, роботу і переїжджати у безпечніші регіони, щоб зберегти життя.

Найбільші труднощі виникають у родин з вразливих категорій. Це малозабезпечені українці, багатодітні, а також з особами, які мають інвалідність.

Уряд і Мінсоцполітики вирішили підтримати громадян у складний період, проводиться робота над пошуком додаткових джерел фінансування, зокрема за рахунок міжнародних партнерів.

Популярні зараз

В Україні підвищать ціни на бензин та дизель з 1 липня: як подорожчає пальне

Путін назвав дві умови для припинення війни проти України: “Хоч завтра“

Названо продукти, які подорожчають в Україні через зростання тарифів на світло для бізнесу

В уряді заявили, що новий тариф не електроенергію несправедливий: він має бути вищим

Кабінет Міністрів прийняв рішення, яке дозволить реалізувати спільний проєкт Міністерства соціальної політики та Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), який спрямований на додаткову підтримку вказаних родин.

Вони після евакуації отримають виплату у розмірі 10 800 грн на одну особу. Таким чином, багатодітна малозабезпечена сім’я з п'ятьох осіб, яка буде евакуйована з Харківської та Сумської областей, отримає грошову допомогу у розмірі 54 000 грн.

Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович вказала, що координація дій держави та міжнародних партнерів дає можливість підтримати тисячі українців, яким вкрай необхідна допомога. Вона подякувала ЮНІСЕФ за співпрацю.

Виплати передбачені для сімей з дітьми, які з 1 травня 2024 року підлягають обов’язковій евакуації, а до цього проживали на території Харківщини й Сумщини, належали до однієї чи кількох вказаних категорій та отримували відповідні виплати від Мінсоцполітики:

  • у сім'ї є особа або дитина з інвалідністю до 18 років;
  • багатодітна сім'я з дітьми до 18 років;
  • дітей виховує одинока мати чи батько;
  • малозабезпечена сім’я з дітьми віком до 18 років.

Додаткову фінансову допомогу нададуть одноразово. Тривалість програми залежатиме від бюджету.

Якщо родина евакуюється засобами, організованими ОВА, не треба додатково звертатись для отримання виплат – їх здійснять автоматично.

Якщо українці виїжджають самостійно, після евакуації їм слід звернутися до найближчого управління соціального захисту у громаді, до якої здійснено переміщення. Там треба написати відповідну заяву.

ЮНІСЕФ виплатить українцям додаткову грошову допомогу у розмірі 10 800 грн

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Кошти зараховуватимуться на рахунок одного з членів сім’ї-отримувача допомоги. Їх також будуть видавати через Укрпошту.

Нагадаємо, що в Україні також з'явилася нова грошова допомога у розмірі 10 800 грн для переселенців та громадян, які постраждали від бойових дій. Про це повідомили у Мінреінтеграції.