Пенсії перерахують з 1 червня: кому з українців додадуть 999 грн

Автор: Леся Ловіцька

В Україні з 1 червня проведуть перерахунок пенсій заднім числом. Йдеться про виплати, які були проіндексовані ще у квітні. Стало відомо, кому з громадян додадуть 999 грн.

Пенсії перерахують з 1 червня: кому з українців додадуть 999 грн - today.ua

Йдеться про пенсіонерів, які продовжують працювати та сплачувати податки. Це українці, котрі станом на 1 березня накопичили від 24 місяців додаткового страхового стажу.

За даними видання "Обозреватель", яке посилається на Пенсійний фонд, перерахунок проведуть заднім числом, тому що статистичні дані надходять із запізненням. Для українців з 35-річним страховим стажем коефіцієнт у формулі розрахунку пенсії складає 0,35. Він збільшиться після перерахунку пенсії до 0,37.

Як відомо, перерахунок пенсій пенсіонерів, які працюють, здійснюється кожні два роки. З 1 квітня виплати перераховують, але українці не бачать свої доплат у травні. Лише після того як ПФУ отримає оновлені дані про сплату ЄСВ, розмір виплат переглядають й у черні громадяни отримують свої надбавки – одразу за квітень та травень.

Популярні зараз

В Україні підвищать ціни на бензин та дизель з 1 липня: як подорожчає пальне

Світло та тепло можуть відключати на 20 годин: українців попередили про найгірший сценарій

Названо продукти, які подорожчають в Україні через зростання тарифів на світло для бізнесу

Що жінка ніколи не зможе пробачити чоловікові: справа навіть не у зраді

За наявності 35 років стажу на момент виходу на заслужений відпочинок та розміру пенсії 5842 грн щомісячна надбавка після перерахунку становитиме 333 грн. Першого літнього місяця українські пенсіонери отримають підвищені відповідним чином пенсії за два місяці. Відповідно виплата зросте на 999 грн. Далі таким громадянам щомісяця нараховуватимуть по 6175 грн.

Пенсії перерахують з 1 червня: кому з українців додадуть 999 грн

Нагадаємо, що в Україні понад 10 мільйонів пенсіонерів. З них близько 2,7 мільйона продовжують працювати.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Раніше стало відомо, що ПФУ зробив помилку в індексації пенсій та вже почав повертати громадянам гроші.

Також повідомлялося, що у найближчому майбутньому українцям доведеться працювати й після 60 років: у Мінсоцполітики попередили про проблеми з грошима.