Повістки чоловікам почнуть розсилати поштою: як покарають за ігнорування

Автор: Леся Ловіцька

В Україні з 18 травня посилилася мобілізація. Стало відомо, що невдовзі чоловіки почнуть отримувати повістки поштою.

Повістки чоловікам почнуть розсилати поштою: як покарають за ігнорування - today.ua

Розсилати повістки поштою почнуть з 18 липня, саме тоді мине 60 днів, які були відведені на оновлення військово-облікових даних. Вони будуть вважатися врученими у випадку проставлення відмітки про відсутність особи за адресою.

Йдеться про так зване "заочне" оповіщення військовозобов’язаних українців. Таким чином, згідно зі змінами підпис під повісткою не вимагатиметься, проте чоловік буде вважатися повідомленим.

Якщо громадянин не повідомив ТЦК реальну адресу, йому надішлють повістку через Укрпошту. У випадку, якщо за останньою відомою військкомату адресою особа не проживає, далі відкриватиметься шлях до заочних штрафів, відкриття виконавчого провадження і стягнення коштів або майна.

Популярні зараз

В Україні підвищать ціни на бензин та дизель з 1 липня: як подорожчає пальне

Путін назвав дві умови для припинення війни проти України: “Хоч завтра“

Названо продукти, які подорожчають в Україні через зростання тарифів на світло для бізнесу

В уряді заявили, що новий тариф не електроенергію несправедливий: він має бути вищим

Належним підтвердженням оповіщення військовозобов’язаного або резервіста також буде день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення.

Повістка надсилається чоловікові не пізніше наступного дня після того, як її підпише керівник ТЦК. День явки за викликом визначається не раніше 14-го від дня надсилання повістки засобами поштою рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

Оповіщення також дозволили керівники підприємств, де працюють військовозобов'язані чоловіки, і голові правління об’єднання співвласників багатоквартирного будинку. Це затверджено постановою Кабміну від 16.05.24.

Повістки чоловікам почнуть розсилати поштою: як покарають за ігнорування

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, що тепер призовний вік в Україні знижено до 25 років. Також поставлять на військовий облік одну категорію пенсіонерів. Йдеться про колишніх силовиків, які вийшли на заслужений відпочинок раніше, ніж решта чоловіків.

Раніше повідомлялося, що частина чоловіків з 18 травня втратила право на відстрочку від мобілізації.