“Чорний рис“: чому улюблена українцями гречка непопулярна в Європі та США

Автор: Корнєєв Ігор

Кашу з гречаної крупи дуже люблять в Україні, а от у Європі та Сполучених Штатах цей продукт майже ніхто не купує. У цьому матеріалі розповімо, чому так історично склалося.

“Чорний рис“: чому улюблена українцями гречка непопулярна в Європі та США - today.ua

Гречка як сільськогосподарська культура відома вже п'ять тисяч років. Вважається, що першими її почали обробляти китайці, оцінивши невибагливість рослини. Згодом з'ясувалося, що гречка також практично не виснажує ґрунт, що є ще однією її сильною перевагою як аграрної культури.

На територію Київської Русі, як припускають вчені, гречка потрапила з Візантії, а точніше – з Греції. Від цього могла піти слов'янська назва культури – гречиха чи просто гречка.

Оскільки родючих земель на території нинішньої України завжди було надмірно, знайшлося місце і для посівів гречки. Навряд чи в ті давні часи вона була однією з найпопулярніших круп, але гречаний мед наші пращури напевно цінували.

Популярні зараз

З 1 червня в Україні зросте вартість комуналки: стало відомо, як зміниться тариф на газ

У Верховній Раді зробили заяву щодо підвищення тарифу на світло з 1 червня

Сотням тисяч українців держава у червні поверне заборговані пенсії

У Мін'юсті повідомили, скільки ув'язнених погодились добровільно вирушити на фронт

Через свою дешевизну та невибагливість гречка стала справжнім порятунком для українців після серії голодоморів у першій половині XX століття. До неї звикли й почали сприймати як повсякденну їжу.

“Чорний рис“: чому улюблена українцями гречка непопулярна в Європі та США

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

А ось у країнах Старого та Нового світу – Західній Європі та США – гречка не цінувалася ніколи. Її здавна використовували як корм для худоби та сприймали як плебейську їжу. Навіть в Індії, попри її сусідство з Китаєм, гречку називають не інакше як "їжею бідних" та "чорним рисом".

Знали б вони яких астрономічних висот ціни на гречку досягали в українських супермаркетах, може  і переглянули б своє ставлення до цього продукту.