Чехія посприяє поверненню українських біженців додому: що пропонує уряд країни

Автор: Марченко Любов

Чехія посприяє поверненню українських біженців додому. Уряд цієї європейської країни готовий оплатити українцям зворотну дорогу в Україну.

Чехія посприяє поверненню українських біженців додому: що пропонує уряд країни - today.ua

Таку програму запущено урядом Чехії. З червня по листопад діятиме пілотний проект, на який чеським урядом уже виділено 5,595 млн чеських крон (близько 226 тис. євро).

Суть цієї програми в тому, що українським біженцям, які перебувають у Чехії, уряд цієї країни фінансує зворотну дорогу додому. Їм оплатять квитки на проїзд автобусом із місця, в якому вони проживають у Чехії, до найближчого місця перебування в Україні.

На таку допомогу можуть розраховувати українці, які мають у Чехії статус тимчасового захисту, або ті, хто вже має міжнародний захист. При цьому ініціатори проєкту наголошують, що він жодним чином не стосується примусового повернення в Україну військовозобов'язаних чоловіків. Участь українців у цьому проекті суто добровільна.

Популярні зараз

Глава ГУР Буданов зробив заяву про ситуацію на фронті: “Є хороша новина і погана“

Кабмін змінить критерій середньої зарплати для бронювання чоловіків від мобілізації

Пенсії будуть мізерними: українців закликали відкладати гроші та працювати до глибокої старості

Мольфар попередив про небезпеку для двох українських міст: “Слід бути готовими до евакуації“

"Ми хочемо запропонувати допомогу тим, хто, наприклад, за станом здоров'я або сімейними обставинами хоче повернутися додому", - зазначив міністр внутрішніх справ Віт Ракушан.

Чехія посприяє поверненню українських біженців додому: що пропонує уряд країни

За словами міністра, цей пілотний проєкт розрахований на 430 осіб. Чотирьом сотням із них оплатять квитки на автобус до України. А ще тридцять осіб, імовірно, можуть мати проблеми зі здоров'ям і потребувати спеціальних умов транспортування. Їм буде безкоштовно надано медичний транспорт.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Щоб узяти участь у цьому проєкті, українці, які хочуть повернутися додому, мають подати відповідний запит на відшкодування витрат на проїзд. При цьому чеський уряд попереджає: такою допомогою вони можуть скористатися лише один раз. І якщо раптом потім вони передумають і захочуть повернутися протягом наступних 12 місяців, то їм доведеться повернути половину тієї суми, що була оплачена чеською стороною.

Нагадаємо, у Польщі скоротили соціальну підтримку для біженців з України.