У Мін'юсті повідомили, скільки ув'язнених погодились добровільно вирушити на фронт

Автор: Корнєєв Ігор

Президент України Володимир Зеленський сьогодні підписав закон про мобілізацію засуджених. За даними Мін'юсту, вже зараз на фронт із колонії готові вирушити 4,5 тисячі осіб.

У Мін'юсті повідомили, скільки ув'язнених погодились добровільно вирушити на фронт - today.ua

Заступник міністра юстиції Олена Висоцька повідомила, що у пенітенціарних закладах країни було проведено опитування серед ув'язнених. Їм повідомили про новий закон, за яким можна отримати амністію, вирушивши добровольцем на фронт. Після цього засуджених запитали, чи готові вони скористатися такою можливістю.

"4,5 тисячі засуджених відповіли: "Так". При цьому варто розуміти: адміністрації установ відбування покарань не опитували в’язнів за статтями Кримінального кодексу, частина з яких нині не підпадає під мобілізацію. Також до уваги не брався їхній стан здоров’я. І, повторюся, найголовніший критерій — мотивація", - підкреслила Олена Висоцька.

Нагадаємо, що згідно із законом, засуджені за тяжкими статтями Кримінального кодексу не мають можливості отримати амністію таким шляхом. Закликатимуть лише добровольців, які вчинили незначні злочини.

Популярні зараз

Глава ГУР Буданов зробив заяву про ситуацію на фронті: “Є хороша новина і погана“

Кабмін змінить критерій середньої зарплати для бронювання чоловіків від мобілізації

Мольфар попередив про небезпеку для двох українських міст: “Слід бути готовими до евакуації“

Пенсії будуть мізерними: українців закликали відкладати гроші та працювати до глибокої старості

З них планується створювати окремі підрозділи. Командирами призначатимуться кадрові військові.

Олена Висоцька розповіла, що після початку повномасштабного вторгнення російської армії Мін'юст отримав понад тисячу заяв від ув'язнених, які просилися на фронт захищати Україну. Для цього була потрібна зміна законодавства, але парламент не пішов назустріч патріотично налаштованим засудженим.

У Мін'юсті повідомили, скільки ув'язнених погодились добровільно вирушити на фронт

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Також заступник голови Міністерства юстиції зазначила, що відомство підготувало на запит народних депутатів статистику, за якою для мобілізації сьогодні доступно близько 20 тисяч громадян, які перебувають у пенітенціарних установах. Висоцька уточнила, що до цієї статистики не увійшли чотири тисячі людей, які мають суспільно небезпечні хвороби.

Нагадаємо, раніше Міністерство оборони роз'яснило особливості мобілізації ув'язнених.