У Верховній Раді попередили про посилення мобілізації в Україні: названо причину

Мобілізація в Україні може посилитись. Про це заявив депутат Верховної Ради Роман Костенко.

У Верховній Раді попередили про посилення мобілізації в Україні: названо причину - today.ua

Секретар Комітету парламенту з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко прокоментував заяву Генштабу ЗСУ про те, що РФ найближчим часом може розпочати примусову мобілізацію від 400 до 700 тисяч осіб.

За словами народного обранця, у такому разі в Україні також посилять мобілізацію – вона буде проводитися інтенсивніше, ніж зараз.

"Зараз ми проводимо мобілізацію, реагуючи на те, які сили та засоби є у росіян. Наприклад, є у них приблизно 400 тисяч військових. Тому ми реагуємо на мобілізацію, поповнюємо наші частини, які стоять на передньому краю, формуємо нові. Звичайно, якщо мобілізація в Росії йтиме таким темпом, нам потрібно буде збільшувати мобілізацію для того, щоб можна було адекватно реагувати", - зазначив Костенко.

Депутат ВРУ нагадав, що Росія не особливо турбується про підготовку, озброєння та екіпірування своїх військовослужбовців. Проте Роман Костенко вважає, що за бажання вони можуть покращити підготовку.

"Призвати можна, але наскільки це буде якісно? Це буде м'ясо, яке прийде сюди і не зможе виконувати серйозні бойові завдання. Але при цьому ми не можемо недооцінювати і маємо пам'ятати, що наша армія на 80% приблизно складається із мобілізованих громадян, не є кадровими військовими. Тож недооцінювати ворога не можна", - зазначив військовий експерт в ефірі Radio NV.

Нагадаємо, що британська розвідка 11 вересня повідомила, що ряди рашистів планують поповнити 420 тисячами контрактників. Генеральний штаб ЗСУ повідомив, що РФ через великі втрати на фронті може розпочати масову примусову мобілізацію. В армію можуть призвати до 700 тисяч осіб.

В Україні продовжують вдосконалювати роботу Єдиного державного реєстру призовників та військовозобов'язаних осіб. Територіальні центри комплектації та соціальної підтримки отримуватимуть дані одразу із кількох державних реєстрів та зможуть більш оперативно мобілізувати чоловіків.

Раніше повідомлялося про мобілізацію медиків в Україні: названо фахівців, які не підлягають призову.

ДЖЕРЕЛОnv.ua