В Україні немає грошей для мобілізації додаткових 500 тисяч військовозобов'язаних, - Залізняк

Автор: Марченко Любов

Військове керівництво країни вимагає додаткової мобілізації 500 тисяч військовозобов'язаних. Проте в Україні немає грошей для додаткового фінансування півмільйона новобранців. Крім того, наступного року в бюджеті закладено менше коштів на утримання армії, ніж було витрачено цьогоріч.

В Україні немає грошей для мобілізації додаткових 500 тисяч військовозобов'язаних, - Залізняк - today.ua

Про це розповів перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк.

В Україні немає грошей на утримання 500 тисяч додатково мобілізованих громадян. Для цього в бюджеті знадобилося б іще 580 млрд гривень, однак таких грошей додатково залучити до скарбниці навіть гіпотетично не вийде. Тим більше, що на 2024 рік у бюджеті закладено витрати на армію у розмірі лише 1,6 трлн гривень. При цьому цьогоріч на утримання війська було витрачено 1,9 млрд гривень.

"Мінус 300 мільярдів, які ми шукатимемо. Вже така математика підводить нас до висновку, що грошей вже не вистачає на поточну чисельність та потреби армії", - каже нардеп.

Популярні зараз

Не всі українці знають, що у них є право на достроковий вихід на пенсію під час війни

Обмежено придатні чоловіки можуть стати необмежено придатними: у Міноборони роз'яснили, що їм слід зробити під час мобілізації

У Європі різко скорочують розмір допомоги українським біженцям: де платитимуть менше

Українцям розповіли, на яку пенсію можна розраховувати громадянам, що отримують понад 33 тисячі зарплати

При цьому, як і раніше, залишається під питанням допомога Україні від західних партнерів. Щоправда, у жодному разі ці гроші на утримання армії не підуть. За рахунок міжнародних донорів фінансуються виплати решті бюджетників.

В Україні немає грошей для мобілізації додаткових 500 тисяч військовозобов'язаних, - Залізняк

"Таких грошей ми, на жаль, знайти не зможемо. Ми забезпечуємо армію за свої гроші внутрішніх доходів — податки, митниця, трохи приватизація та кілька сотень мільйонів доларів від Норвегії. Усі інші міжнародні партнери не фінансують військових витрат", — пояснив Ярослав Железняк.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

При цьому тривожну заяву зробив днями в ефірі телемарафону головком ЗСУ Валерій Залужний. Він заявив, що запит на 500-тисячне поповнення було сформовано з урахуванням "прогнозування втрат, які ми можемо зазнати наступного року". Проте називати прогнозовану цифру втрат головком відмовився, пославшись на військову таємницю. Звідси напрошується висновок: якщо грошей на утримання додаткового війська немає, то, можливо, вони й не потрібні. А більшість новобранців просто компенсують втрати на фронті.

Нагадаємо, глава РНБО Олексій Данилов, у свою чергу, заявив, що 500 тисяч новобранців не призвуть одномоментно, і що поповнення армії триватиме протягом усього року.