Мобілізація в Україні: юрист розповів, що робити чоловікам, яких ТЦК незаконно утримує під вартою

Автор: Лобанова Єлизавета

Мобілізація в Україні відбувається відповідно до правил, зазначених у чинному законодавстві. Іноді військкомати йдуть на неоднозначні заходи, щоб залучити чоловіків до призову. Адвокат Володимир Крекотен розповів, чи можуть ТЦК насильно утримувати під вартою чоловіків під час загальної мобілізації.

Мобілізація в Україні: юрист розповів, що робити чоловікам, яких ТЦК незаконно утримує під вартою - today.ua

У разі незаконного утримання призовників під вартою ТЦК юрист радить:

  • звертатися на 102;
  • заявити про кримінальне правопорушення;
  • звернутися до Військової служби правопорядку;
  • вимагати протокол про зміст.

Якщо так вийшло, що ТЦК незаконно затримала чоловіка та тримає його під вартою, то юрист радить скористатися частиною 2 статті 206 КПК України. Нехай родич цього громадянина віднесе заяву про незаконне позбавлення людини волі до суду за місцем розташування цього ТЦК.

Також слід знати, що чоловік не повинен ні з чим погоджуватися, а також нічого не підписувати і не проходити ВЛК поки перебуває під вартою.

Популярні зараз

Не всі українці знають, що у них є право на достроковий вихід на пенсію під час війни

Обмежено придатні чоловіки можуть стати необмежено придатними: у Міноборони роз'яснили, що їм слід зробити під час мобілізації

У Європі різко скорочують розмір допомоги українським біженцям: де платитимуть менше

Українцям розповіли, на яку пенсію можна розраховувати громадянам, що отримують понад 33 тисячі зарплати

Мобілізація в Україні: юрист розповів, що робити чоловікам, яких ТЦК незаконно утримує під вартою

Після отримання заяви суддя буде зобов'язаний видати слідчу ухвалу, яка змусить ТЦК негайно доставити людину до суду для з'ясування підстав позбавлення волі.

"І якщо ТЦК не зможе довести, що вони діяли законно, а вони ніколи цього не зможуть зробити, то слідчий суддя буде зобов'язаний звільнити людину з-під варти", - пояснює Крекотен.

Яке покарання за неявку військовозобов'язаного до ТЦК

За неявку до військкомату призовників можуть покарати по-різному. Якщо повістка стосувалася уточнення облікових даних у ТЦК та СП, то штраф становить від 1500 до 3400 гривень (конкретний розмір штрафу встановлюється судом).

За повторне порушення протягом року передбачається штраф у розмірі до 5100 гривень.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Якщо чоловік отримав повістку, але не прийшов у військкомат три і більше разів, на нього вправі подати до суду та притягнути до кримінальної відповідальності. Якщо особа не з'явилася до військкомату за мобілізаційним розпорядженням, йому загрожує позбавлення волі від 3 до 5 років.

Раніше адвокат розповів, що військовозобов'язані чоловіки можуть відмовитися від служби в армії, але мають бути готові нести відповідальність за своє рішення.