“Вони застрягають“: юрист пояснила, чи можуть помилково мобілізовані чоловіки звільнитися із ЗСУ

Автор: Леся Ловіцька

В Україні часто з'являється інформація про "помилкову" мобілізацію. Юрист Любов Галан пояснила, чи можна звільнитися із ЗСУ у випадку, коли призвані чоловіки мають інвалідність.

Співзасновниця і голова "Правозахисного центру для військовослужбовців "Принцип" повідомила, що наявність інвалідності не є підставою для звільнення із ЗСУ. Навіть якщо у українця з обмеженими фізичними можливостями є довідка, яка підтверждує його стан.

Під час мобілізації в армію потрапляють багато громадян з групами інвалідності:

"У нас часто питають як може бути таке, що в ЗСУ досить багато людей з реальними групами інвалідності й ця проблема дуже гостра, бо підстав для звільнення цих людей з ЗСУ нема. Механізму звільнення цих людей помилково чи злочинно-помилково мобілізованих немає. Вони застрягають і навіть були законодавчі пропозиції щодо змін у механізмі, поки вони не були розглянуті. Рішення про ухвалюються приймаються не зовсім відповідно навіть до чинного наказу  про ВЛК", – підсумувала Любов Галан.

Популярні зараз

“Вперше за роки війни“: Зеленський повідомив про ситуацію зі снарядами на фронті

У Верховній Раді зробили заяву щодо підвищення тарифу на світло з 1 червня

Прикордонник застрелив чоловіка, який намагався незаконно перейти кордон з Румунією

Сотням тисяч українців держава у червні поверне заборговані пенсії

Мобілізація в Україні: кого призиватимуть у вересні

В Україні продовжується загальна мобілізація. Керівник Львівського обласного ТЦК полковник Олександр Тищенко пояснив, які категорії чоловіків призиватимуть у вересні у першу чергу. Зазначено, что отримання повістки не завжди означає мобілізацію. Армії потрібні всі спеціальності, у частинах вистачає запитів на посади в штабах.

“Вони застрягають“: юрист пояснила, чи можуть помилково мобілізовані чоловіки звільнитися із ЗСУ

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Вказано, что з 1 вересня в Україні можуть мобілізувати:

  • придатних або обмежено придатних чоловіків 27-60 років, з військовим досвідом та без нього;
  • придатних або обмежено придатних чоловіків 18-27 років, які вже проходили строкову службу і знаходяться у резерві або запасі;
  • призовники 18-27 років без проходження строкової служби - вони можуть лише добровільно підписати контракт із ЗСУ (їх не можна мобілізувати примусово);
  • чоловіків, знятих з військового обліку, якщо ВЛК визнає їх придатними або обмежено придатними за станом здоров'я та за умови, що вони не вчинили тяжкого злочину, через який мобілізація заборонена.

Раніше повідомлялося, хто може отримати відстрочку від служби в армії, пов'язану із інвалідністю родичів.