У ЗСУ роз'яснили, як визначають ступінь придатності призовників до військової служби

Автор: Лобанова Єлизавета

В Україні посилили процес проходження медкомісій для призовників, і тепер важливу роль у визначенні ступеня придатності до військової служби відіграватиме індивідуальний підхід. Підполковник медичної служби Дмитро Мірошниченко розповів, як визначатимуть ступінь придатності призовників до військової служби.

У ЗСУ роз'яснили, як визначають ступінь придатності призовників до військової служби  - today.ua

Підполковник медичної служби зазначив, що військово-лікарські комісії (ВЛК) можуть віднести військовозобов'язаного до однієї з груп: придатний, обмежено придатний або непридатний. При цьому вже в найближчому майбутньому в Україні хочуть скасувати таку категорію військовозобов'язаних, як обмежено придатні, і всі чоловіки, раніше визнані обмежено придатними, підлягатимуть мобілізації та службі у ЗСУ.

Поки цю новацію не запровадили, то громадян, які за станом здоров'я не можуть виконувати обов'язки на війні, не мобілізують.

У ЗСУ роз'яснили, як визначають ступінь придатності призовників до військової служби

Популярні зараз

Працюючі пенсіонери не отримають у травні доплати за стаж: названа причина

Українцям з низькими пенсіями призначили доплату: хто та скільки отримуватиме

В українців вилучатимуть житло для потреб ЗСУ: що відомо про компенсацію

Тариф на електроенергію у травні залишили по 2,64, але частина населення буде платити за іншою ціною

Однак, якщо є захворювання, які знаходяться у тривалій ремісії (3-5 років), і це підтверджується лабораторним дослідженням, стан здоров'я військовослужбовця нормальний, і він може виконувати свої обов'язки, то в таких випадках буде застосований індивідуальний підхід та прийнято індивідуальне рішення - придатний або непридатний. Висока ймовірність того, що таких громадян визнаватимуть придатними.

Навіть нинішні обмежено придатні громадяни, які не можуть виконувати бойові завдання безпосередньо на лінії зіткнення, можуть служити в штабах, ракетних військах або працювати в IT-галузі на потреби армії.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Підполковник Мірошниченко уточнив, що ухвала про придатність приймається за конкретною обліково-військовою спеціальністю. Це потрібно для того, щоб "дати командирам більше можливостей та розуміння на яку посаду доцільніше призначити людину з огляду на її стан здоров'я".

Раніше повідомлялося, що в Україні скоротили список захворювань, з якими чоловіки не підлягають мобілізації.