Українцям розповіли, коли чекати пікових цін на продукти

Автор: Марченко Любов

В Україні з початком осені почала зростати вартість їжі. Однак ціни на продукти ще не досягли свого піку. Його очікують узимку. Тоді вони будуть вищими за теперішні ще на 5-10%.

Українцям розповіли, коли чекати пікових цін на продукти - today.ua

Такий прогноз дає заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.

Вартість продуктів залежить від сезонності. Тому за інших рівних умов взимку їжа зазвичай дорожча, ніж улітку. І річ не тільки в продуктах рослинництва, які, звісно, взимку у нас не ростуть. Продукти тваринництва також із настанням холодів починають зростати в ціні, оскільки скорочуються обсяги молока, а також різко падає несучість курей.

"Фактично у нас з кінця серпня зросли ціни на молочну та м'ясну продукцію. Це зумовлено як логістикою, так і підвищенням цін на паливно-мастильні матеріали, але також фактором закінчення сезонності великого молока", - каже Денис Марчук.

Популярні зараз

Українців попередили про зникнення інтернету на початку 2024 року: може не бути кілька тижнів

Українським сім'ям видадуть безкоштовні продукти: хто та як може звернутися за допомогою

Чимало українців можуть щомісяця отримувати чималу надбавку до пенсії: як її оформити

У Києві різко збільшилася кількість вакансій: кого шукають роботодавці та які пропонують зарплати

Він прогнозує, що ціни на продукти за багатьма позиціями можуть зростати приблизно до середини грудня. Саме тоді закінчаться контракти з багатьма партнерами як на зовнішньому, так і на внутрішньому ринку. Тоді ціни можуть трохи знизитись.

"Подорожчання може відбуватися до середини грудня, поки переробні підприємства матимуть зобов'язання за контрактами як на внутрішні, так і на експортні ринки. Далі, можливо, частково ціна опускатиметься", - зробив припущення експерт.

Українцям розповіли, коли чекати пікових цін на продукти

Втім, на деякі продукти ціни залишатимуться високими до весни. Наприклад, ціни на яйця протримаються "на висоті" приблизно до середини весни, поки на ринок не хлине продукт з індивідуального сектору. А в основному вартість їжі досягне пікових рівнів із настанням календарної зими і, ймовірно, протримається до весни. Тому ціни на продукти можуть зрости, порівняно з нинішніми, ще не на 5-10%.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Є ще один драйвер зростання цін – наближення новорічних свят. Щороку цієї пори злітає вартість продуктів до новорічного столу. І поточний рік, незважаючи на війну, не буде винятком. Навіть у темряві війни та важких втрат людям властиво хотіти свята. Тому напередодні новорічних свят вартість багатьох продуктів злетить вгору.

За прогнозами експертів, вітчизняні овочі подорожчають на 5-8%. А ось заморські фрукти, особливо цитрусові, можуть зрости в ціні до 18%.