Рада готує масштабну демобілізацію військовослужбовців: кому дадуть право піти із ЗСУ

Автор: Марченко Любов

У Верховній Раді готують закон про демобілізацію військовослужбовців, які належать до кількох категорій. Якщо його ухвалять, то лави ЗСУ залишать тисячі військовослужбовців. Проте депутати вважають, що це потрібно зробити якнайшвидше.

Рада готує масштабну демобілізацію військовослужбовців: кому дадуть право піти із ЗСУ - today.ua

Йдеться про інвалідів 1 та 2 групи, а також про військових, які побували у полоні. Закону, який дозволяв би їхнє звільнення, немає. У чому полягає проблема, розповів в ефірі одного з телеканалів нардеп Михайло Цимбалюк.

У лавах ЗСУ зараз числиться чимало інвалідів 1 та 2 груп, які за своїм фізичним станом не можуть нести подальшу службу. Призивалися вони, звісно, здоровими, але отримали інвалідність під час служби. Тепер їх треба демобілізувати, оскільки такі люди не приносять жодної користі армії. Та й самі собі на армійській службі вони є тягарем. А в мирному тиловому житті багато хто з них ще міг би знайти собі гідне застосування.

Однак закон не передбачає для інвалідів, які отримали каліцтва під час виконання військового обов'язку, звільнення з лав ЗСУ! Отже, такий закон треба терміново ухвалювати, щоб на місце демобілізованих інвалідів можна було призвати здорових громадян, здатних тримати в руках зброю та воювати.

Популярні зараз

Українські біженці масово виїжджають з трьох європейских країн

Верховна Рада запропонувала штрафувати батьків за небажання навчати дітей

Українці можуть втратити земельні ділянки: як зберегти нерухомість

Кабмін спростив процедуру оформлення інвалідності в Україні: названо перелік документів для МСЕК

Рада готує масштабну демобілізацію військовослужбовців: кому дадуть право піти із ЗСУ

Ще одна категорія військовослужбовців, для яких потрібно передбачити право на звільнення із ЗСУ – колишні військовополонені, які були звільнені у порядку обміну. Багато хто з них готовий знову йти служити і воювати. Однак є й чимало таких, які категорично не хочуть повертатися до лав діючої армії.

"Є певна категорія, яка з тих чи інших причин не за станом здоров'я не хоче продовжувати службу, це непередбачено", - заявив нардеп.

При цьому Михайло Цимбалюк каже, що думки щодо демобілізації колишніх військовополонених розійшлися у Міноборони та правозахисників.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"Тому ми маємо законодавчо це вирішити і дати військовим право вибору. Адже ці люди пройшли складне випробування", - вважає нардеп.

Нагадаємо, у Міноборони попередили, що уникнути мобілізації не вдасться нікому. Усі так чи інакше будуть залучені до захисту країни.