Верховна Рада внесла зміни до закону про мобілізацію щодо інвалідів

Автор: Корнєєв Ігор

Напередодні український парламент розглянув законопроєкт за номером 10449. Їм передбачено внесення змін до процесу мобілізації.

Верховна Рада внесла зміни до закону про мобілізацію щодо інвалідів - today.ua

Зокрема, дана версія документа містить зміни щодо осіб з обмеженими фізичними можливостями. Нагадаємо, попередня версія законопроєкту про мобілізацію містила норму, яка дозволяла призивати на військову службу інвалідів ІІІ групи.

При цьому громадяни з інвалідністю І та ІІ групи від мобілізації були вільні.

У проголосованій 7 лютого версії законопроєкту йдеться про те, що призову не підлягають громадяни з інвалідністю, без уточнення ступеня її тяжкості. Це означає, що депутати переглянули своє попереднє рішення й інваліди ІІІ групи знову вільні від мобілізації.

Популярні зараз

У Києві є житлові масиви, які мобілізація обминає: працівники ТЦК туди не навідуються, - The Guardian

В Україні почали модернізувати БТР-60, отримані від Болгарії

Половина чиновників втрачає бронювання від мобілізації: кого заберуть на війну

Тариф на електроенергію у травні залишили по 2,64, але частина населення буде платити за іншою ціною

Громадяни, які визнані військово-лікарською комісією непридатними для військової служби терміном від пів року до року, можуть вступити до лав ЗСУ на контрактній основі.

Депутат Верховної Ради Вадим Івченко також розповів, що із законопроєкту про мобілізацію на військову службу виключено блокування банківських рахунків ухилянтів та заборону керувати транспортним засобом. Дані положення попередньої ітерації закону багато хто з експертів визнав такими, що суперечать Конституції.

Верховна Рада внесла зміни до закону про мобілізацію щодо інвалідів

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Нагадаємо, у законопроєкті про мобілізацію №10449, який напередодні депутати ухвалили у першому читанні, допускається вручення повісток електронною поштою, а також через електронний кабінет призовника.

Верховна Рада може розглянути нову версію мобілізаційного законодавства у другому читанні до кінця березня. Якщо український парламент схвалить документ у такому вигляді, це означатиме, що в країні запроваджено електронні повістки. Це також вважається дуже спірним нововведенням і було розкритиковано багатьма фахівцями.