Українцям змінили тривалість відпусток: як це вплине на зарплати

Автор: Лобанова Єлизавета

В Україні набули чинності нові зміни до трудового законодавства, згідно з якими тривалість відпусток громадянам збільшили. Проте не всі відпускні дні будуть оплачуватися роботодавцем. 

Українцям змінили тривалість відпусток: як це вплине на зарплати - today.ua

Оскільки у воєнний час робочий процес на багатьох підприємствах та для багатьох працівників довелося переформатувати, депутати вирішили змінити підхід роботодавців до надання щорічних відпусток. В облік були взяті й інші обставини, що є підставами для отримання відпустки.

Так, відпустку понад 24 дні роботодавець може надати після воєнного стану без збереження заробітної плати. Винятки поширюються на відпустки для керівних працівників закладів освіти, навчальних підрозділів інших установ, педагогічних, науково-педагогічних та науковців.

Тепер законодавчо закріплені та "карантинні" відпустки. Якщо працівник потребує самоізоляції під час хвороби коронавірусом та інших пандемій, роботодавець може надати йому відпустку без збереження зарплати, але на необмежений термін. Звільнити такого працівника ніхто не має права.

Популярні зараз

Шмигаль зробив заяву щодо подальшого фінансування пенсій та соцвиплат в Україні

В Україні починається масовий перерахунок субсидій: що зміниться

В Україні пропонують починати шкільну освіту з 3-5 років

У квітні на виплату пенсій виділено меншу суму коштів, ніж у березні: названо причину скорочення фінансування

Українцям змінили тривалість відпусток: як це вплине на зарплати

У законі збільшили тривалість відпустки без збереження заробітної плати за сімейними обставинами чи з інших причин із 15 до 30 днів на рік.

Громадяни, які мобілізувалися до лав ЗСУ, мають право на грошову компенсацію за невикористані дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки (для батьків дітей з інвалідністю підгрупи А I групи).

Також у законі сказано, що після звільнення з військової служби у зв'язку із закінченням особливого періоду або оголошенням демобілізації особі буде надано право на відпустку без збереження заробітної плати тривалістю 60 днів.

Згідно з новими нормами законодавства, рішення про перенесення вихідних та робочих днів, крім випадків встановлених КЗпП, визначається трудовим та/або колективним договором, або за розпорядженням роботодавця.

Працівник може піти у відпустку без збереження зарплати та обмежень за терміном під час воєнного стану, а також у разі виникнення надзвичайної ситуації техногенного, природного чи іншого характеру. Тривалість вищезгаданої відпустки визначається угодою між роботодавцем та працівником. Час перебування у таких відпустках не зараховується до стажу роботи, що дає право на щорічну основну відпустку.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Під час дії військового стану роботодавець також може відмовити в щорічній та будь-якій іншій відпустці працівникам, залученим до виробництва товарів оборонного призначення.

Раніше повідомлялося, що зарплати бюджетникам та пенсії у новому році можуть затримати.