В Україні прогнозують шалені ціни на фрукти: цьогорічний врожай частково втрачено через нічні заморозки

Автор: Марченко Любов

Ціни на фрукти нового сезону будуть високими. Це пов'язано зі значними втратами врожаю садових культур, яких фермери зазнали на самому старті сезону. Через нічні заморозки у садах пропала частина врожаю фруктів.

В Україні прогнозують шалені ціни на фрукти: цьогорічний врожай частково втрачено через нічні заморозки - today.ua

Про це йдеться в матеріалі видання EastFruit.

Втрати торкнулись як зерняткових, так і кісточкових культур, кажуть спеціалісти. Так, подекуди втрачено значну частину яблук раннього і середнього строків дозрівання, а також мороз знищив врожай ранніх черешень та абрикосів.  

Пік заморозків припав на дві ночі – 19 і 20 квітня. У передранкові часи подекуди заморозки доходили до -5 градусів. Вони були не тривалими, але й такого удару низьких температур вистачило, щоби знищити ніжну зав'язь на деревах.

Популярні зараз

Дальнобійники відмовляються виходити в рейси: Україні загрожує продовольча та паливна криза

Колишніх цін більше немає: в Україні подорожчали однокімнатні квартири

Адвокат роз'яснив, що буде за ухилення від мобілізації після штрафу в 25 тисяч гривень

Оголошено евакуацію Вовчанська: у ЦПД оцінили шанси ворога дійти до Харкова

Найбільших втрат зазнали садівники Вінниччини. Із деяких господарств регіону повідомляють про втрату половини очікуваного врожаю яблук. Переважно йдеться про сорти  раннього дозрівання – "Мельбурн", "Женева" та інші.

Щодо пізніх сортів яблук, то наразі оцінювати збитки передчасно. Але є надія, що з ними буде краща ситуація.

В Україні прогнозують шалені ціни на фрукти: цьогорічний врожай частково втрачено через нічні заморозки

Зачепили заморозки і Чернівецьку область. Тамтешні садівники прогнозують втрати врожаю абрикосів на рівні 10-15%. А в Миколаївській області (заморозки дісталися й півдня України) втрачено значну частину врожаю ранніх черешень.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Садівники зауважують, що заморозки понищили врожай на тих ділянках садів, які розташовані у низинах. Саме туди на світанку стікалось холодне повітря, і там пропало найбільше цвіту та молодої зав'язі. Водночас у більшості регіонів зазначають, що морози не встигли завдати садам фатальних збитків.

Проте цьогоріч у садівників виникла ще одна проблема, крім заморозків – відсутність бджіл. Через надто раннє потепління, яке спровокувало передчасне цвітіння садів, бджоли не встигли прокинутися та зміцніти. Тому більшість із них ще не вилетіла з вуликів. Крім того, холодна і дощова погода, яка панувала в Україні на тижні, що минає, також не сприяла вильоту бджіл. А плодові дерева тим часом перецвітають і залишаються не запиленими.