У Верховній Раді запропонували замінити великі електростанції сотнями дрібних

Автор: Корнєєв Ігор

Народний депутат Андрій Герус запропонував варіант, за якого російські атаки на енергетичну структуру України втратять сенс. Він вважає, що великі електростанції слід замінити великою кількістю дрібних.

У Верховній Раді запропонували замінити великі електростанції сотнями дрібних - today.ua

Ракетні удари росіян по енергетичних об'єктах стали для України ще торік проблемою. Взимку 2022-23 рр. росіянам вдавалося влаштовувати у містах нашої країни тимчасові блекаути. А після найбільшої атаки 22 березня 2024 року повністю без світла залишився Харків.

На думку народного депутата Андрія Геруса, який є головою комітету Верховної Ради з енергетики та житлово-комунальних послуг, українські ТЕЦ та ГЕС є зручними цілями для росіян через свої розміри.

Російські крилаті ракети досить точні та несуть велику кількість вибухівки. Якщо ППО їх не збиває, і ракети досягають цілі, руйнування та наслідки для енергетичного сектора виявляються дуже серйозними.

Популярні зараз

У Києві є житлові масиви, які мобілізація обминає: працівники ТЦК туди не навідуються, - The Guardian

В Україні почали модернізувати БТР-60, отримані від Болгарії

Половина чиновників втрачає бронювання від мобілізації: кого заберуть на війну

Україну хочуть змусити до виплати відсотків за боргами приватним компаніям – по півмільярда доларів на рік

Нардеп запропонував максимально децентралізувати потужності, що генерують електроенергію.

"Простими словами: коли в нас є 5-10 великих електростанцій, то вони є цілями і їх можна уражати. Коли в нас будуть сотні дрібних електростанцій, які будуть розташовуватися біля споживачів, зон, де є серйозне споживання електроенергії, то дрібні обʼєкти обстрілювати ракетами буде практично нереально або дуже дорого", - сказав Андрій Герус.

У Верховній Раді запропонували замінити великі електростанції сотнями дрібних

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Він також наголосив, що така робота в країні вже ведеться: у містах України створюються газові та сонячні електростанції, які задовольняють потреби обмеженої кількості споживачів.

Нагадаємо, директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко попередив, що влітку в українській енергомережі може виникнути дефіцит, оскільки громадяни активно використовуватимуть кондиціонери та навантаження на мережі зросте.