У ЗСУ з'явилися дрони-перехоплювачі для ловлі “Шахедів“

Автор: Максимов Віталій

На озброєнні Збройних сил України з'явилися дрони-перехоплювачі DroneHunter F700, які призначені для ловлі інших безпілотних літальних апаратів. Про це розповів голова американської компанії Fortem Technologies Джон Грюн.

У ЗСУ з'явилися дрони-перехоплювачі для ловлі “Шахедів“ - today.ua

За його словами, компанія Fortem Technologies планує збільшити свої виробничі потужності, щоб постачати Україні більше безпілотників. Зараз Fortem Technologies шукає фінансування для введення в дію другої виробничої лінії.

Про те, що бійці ЗСУ використовують дрони DroneHunter F700, стало відомо на початку 2023 року. Тоді міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що Україна придбала шість таких безпілотних літальних апаратів. Тепер же Джон Грюн це підтвердив і повідомив, що постачання триватиме.

Що це за DroneHunter F700? Які його основні тактико-технічні показники? Навіщо він призначений?

Популярні зараз

Українців попередили про зникнення інтернету на початку 2024 року: може не бути кілька тижнів

Чимало українців можуть щомісяця отримувати чималу надбавку до пенсії: як її оформити

У Києві різко збільшилася кількість вакансій: кого шукають роботодавці та які пропонують зарплати

Українським сім'ям видадуть безкоштовні продукти: хто та як може звернутися за допомогою

У ЗСУ з'явилися дрони-перехоплювачі для ловлі “Шахедів“

DroneHunter F700 – це квадрокоптер, створений інженерами компанії Fortem Technologies. Він призначений для ловлі сіткою інших безпілотних літальних апаратів вагою до півтонни та на висоті до 5,5 км. Тобто він може ловити сіткою безпілотники Shahed-136 та "Орлан-10", які активно використовують російські окупанти. Але він також може, звичайно, ловити і невеликі БПЛА.

DroneHunter F700 після того, як захоплює БПЛА супротивника, доставляє його на свою базу або в якесь безпечне місце. Тому ворожі безпілотники згодом можна вивчити. Або взагалі використати проти противника.

Цей дрон оснащується двома сітками DrogueNet. Сітки можна міняти. Процес займає близько 3 хвилин, після чого дрон може знову патрулювати повітряний простір. Пошук БПЛА ведеться за допомогою радара та датчиків.

У ЗСУ з'явилися дрони-перехоплювачі для ловлі “Шахедів“

Восени 2022 року з'явилася оновлена версія DroneHunter F700. Він отримав модернізовані датчики, завдяки яким оператор отримує повнішу інформацію. Крім того, він має додатковий парашут більшого розміру. З цим парашутом дрон повільніше знижується в екстрених випадках. Завдяки оновленню технологій та датчиків цей дрон став важити на 10% менше, ніж раніше. Крім того, його можна ремонтувати на місті (знімається корпус).

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Наскільки ефективним є дрон-перехоплювач DroneHunter F700? Компанія Fortem Technologies стверджує, що ефективність ловлі безпілотних літальних апаратів становить понад 85%. При цьому лише 15% безпілотників успішно ухиляються від захвату сіткою з першої спроби. Непогано, погодьтеся.

Нагадаємо, раніше стало відомо, що Україна отримала морські безпілотники SeaBat, призначені для виявлення перешкод на морському дні.