Україна отримала сучасні морські безпілотники SeaBat

Автор: Максимов Віталій

Данія в рамках військової допомоги передала Україні морські безпілотники SeaBat, оснащені багатопроменевим ехолотом SeaBat T51-R. Про це розповів начальник гідрографічної служби ВМС ЗСУ Роман Гончаренко.

Україна отримала сучасні морські безпілотники SeaBat - today.ua

За його словами, головне завдання морського безпілотного комплексу SeaBat - збір даних про морське дно і морське середовище. Комплекс може навіть у складних умовах виявляти перешкоди на морському дні, завдяки чому можна вибирати безпечні маршрути для суден.

Морський безпілотник SeaBat розробила норвезька компанія Maritime Robotics. Він оснащений багатопроменевим ехолотом SeaBat T51, який у 2021 році створила данська компанія Teledyne Marine.

У SeaBat використовуються два режими формування променів - СW (безперервна хвиля) та FM (частотна модуляція або режим X-Range). СW – це звичайний тип імпульсу для багатопроменевої зйомки. У нього хороша роздільна здатність, але не дуже великий діапазон зондування. FM забезпечує більш довгі імпульси, але у нього гірша роздільна здатність. Управління відбувається дистанційно за допомогою програмного забезпечення TELEDYNE PDS (або HYPACK), встановлених на ноутбуці або ПК.

Популярні зараз

Війна в Україні: у відомстві Буданова визнали, що Україна не зможе виграти у РФ на полі бою

Тариф на електроенергію для населення зросте найближчим часом: в НБУ прогнозують його суттєве підвищення

Омолоджуючі зачіски для жінок за 50: стильні варіанти на прикладі зірок Голлівуду

У ЗСУ повідомили про плани росіян щодо захоплення Харкова та Сум

Україна отримала сучасні морські безпілотники SeaBat

SeaBat має кілька основних особливостей. Перше – підтримка двох режимів формування променів. Друге - можливість повороту сектора огляду як реального часу з концентрацією всіх променів у межах обраного сектора. Третє – динамічна стабілізація бортової качки. Четверте - підтримка автоматичної корекції посилення, відстеження дальності та кута. П'яте - одночасне виведення даних батиметрії, бічного сканування та сніппет даних та сирих даних водного стовпа. І, звичайно, технологія 800 кГц, яка забезпечує високочастотну роздільну здатність.

На яку глибину може "дивитися" SeaBat T51 – не уточнюється. Повідомляється лише, що він призначений для роботи на мілководді.

Україна отримала сучасні морські безпілотники SeaBat

Нагадаємо, раніше Україна отримала від Німеччини п'ять надводних безпілотників Sonobot 5. Вони призначені для виявлення у воді мін та боєприпасів (але не виключено, що його можна також використовувати як морський безпілотник-камікадзе).

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Цей морський безпілотник оснащений сучасним багатопроменевим гідролокатором та відеокамерою. Відеокамера робить відео та фото. Sonobot 5 може працювати зі швидкістю від 0,5 до 1,5 м/с протягом 9 годин без перерви.

Раніше стало відомо, що незабаром ЗСУ отримають 60 йорданських зенітних самохідних установок Gepard для знищення російських БПЛА.