Ірландія дозволила українським біженцям залишати країну на певний термін

Автор: Лобанова Єлизавета

Ірландія послабить одне із обмежень для українських біженців. Зміни стосуватимуться правил проживання. Зокрема, громадянам із тимчасовим захистом дозволять виїжджати з країни без втрати безкоштовного житла у період різдвяних свят.

Ірландія дозволила українським біженцям залишати країну на певний термін  - today.ua

Українським біженцям можна буде з'їздити до України або іншої країни та повернутися назад у період з 22 грудня по 5 січня. На сьогоднішній день українці також можуть виїжджати з Ірландії, однак у такому разі вони втратять безкоштовне житло. Нагадаємо, що з 9 жовтня тривалість дозволеного періоду відсутності в країні скоротилася для українців із 7 днів до нуля.

Такий захід було введено з метою зменшити кількість українських біженців в Ірландії, адже країна, яка має й так серйозні проблеми з наявністю житла, вже дала притулок тисячам українців, надавши їм квартири та будинки. Щоб зробити Ірландію менш привабливою для нових біженців, було запроваджено обмеження на виїзд. При цьому посилені заходи вирішили послабити на короткий період.

Ірландія дозволила українським біженцям залишати країну на певний термін

Популярні зараз

Українців попередили про зникнення інтернету на початку 2024 року: може не бути кілька тижнів

Чимало українців можуть щомісяця отримувати чималу надбавку до пенсії: як її оформити

У Києві різко збільшилася кількість вакансій: кого шукають роботодавці та які пропонують зарплати

Українським сім'ям видадуть безкоштовні продукти: хто та як може звернутися за допомогою

Так, у Департаменті у справах дітей, рівності, інвалідності, інтеграції та молоді дозволили українцям з тимчасовим захистом вільно подорожувати на різдвяний період. Біженці можуть бути відсутніми у державних місцях проживання з 22 грудня по 5 січня, не повідомляючи владі заздалегідь. Ті, хто не повернуться після зазначеної дати, будуть виселені з безкоштовного житла, а їхні речі утилізують упродовж 60 днів.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

При цьому, згідно з новими правилами, українці мають продовжувати сплачувати обов'язкові внески за житло у свою відсутність.

Раніше повідомлялося, що в Ірландії мають намір обмежити безкоштовне розміщення українських біженців до 3 місяців.