Ірландія скоротить програму допомоги українським біженцям. Зміни торкнуться новоприбулих громадян. Незважаючи на дефіцит житла, ця країна продовжує приймати українців, але вже не в такій кількості, як рік тому.
Уряд Ірландії готує наразі текст документа, в якому буде представлено нову програму інтеграції українських біженців. Планується обмежити безкоштовне розміщення новоприбулих біженців до 3 місяців, а також скоротити їм соціальні виплати.
Коли документ стане легітимним, то українці, які приїжджатимуть до Ірландії та отримуватимуть тимчасовий притулок у країні, зможуть лише три місяці проживати у наданому житлі, а потім їм доведеться самостійно шукати квартиру в оренду чи варіанти за схемою "пропозиція житла".
Не секрет, що в Ірландії існує величезний дефіцит житла і навіть місцеві жителі можуть стояти по кілька місяців у черзі на перегляд тієї чи іншої квартири чи будинку. Приплив українських біженців за останні півтора року в країну величезний, і це створило ще більше проблем з нерухомістю.
Популярні зараз
Названо тарифи на газ в Україні з 1 грудня
В Україні різко зросла кількість захворювань на ВІЛ та сифіліс
Інші європейські країни вже давно обмежили термін проживання українських біженців у державному житлі. Зокрема, у Чехії українські біженці мають право на перебування у безкоштовному житлі максимум 150 днів, у Польщі – 120 днів, потім їм потрібно оплачувати 50% вартості, а після 180 днів – 75%.
Ірландія також хоче запровадити обмеження, при цьому ніхто не говорить про повну заборону на надання притулку українцям.
Уряд країни також має розглянути питання щодо скорочення соціальних виплат українцям. Наразі країна виплачує 220 євро на тиждень на одного українця. Також додатково виплачується допомога на дітей та на субсидія на квартплату.
Нещодавно в Ірландії вже запровадили зміни до правил для українців. Зокрема, з 9 жовтня призупинили право на семиденну відсутність (протягом 6 місяців) у готелі, який оплачує держава. Ті, хто залишає готель на триваліший час, ризикують втратити місце проживання.
Раніше повідомлялося, що українські біженці в Ірландії почали отримувати фейкові листи про екстрадицію.