Зеленський розповів, про що мовчав більше двох років: втрати України у війні могли бути значно меншими

Автор: Марченко Любов

Повномасштабна війна в Україні могла не початись, або, принаймні, втрати у цій війні могли бути значно меншими, якби західні лідери виконали прохання українського президента. Володимир Зеленський після більш ніж двох років війни розповів, в якому проханні відмовили йому лідери країн-союзників.

Зеленський розповів, про що мовчав більше двох років: втрати України у війні могли бути значно меншими - today.ua

Про це український гарант розповів в інтерв'ю, яке він дав центральноазіатським ЗМІ.

Володимир Зеленський каже, що знаючи про плани Путіна, він просив західних лідерів вести санкції проти РФ та особисто проти людей із оточення російського президента ще перед початком війни.

"Я просив президента Байдена та Європейський Союз ввести санкції проти Кремля, Путіна, його оточення, енергетики до моменту вторгнення, щоб він (Путін, – ред.) знав, що буде боляче. Щоб їхні люди знали, що буде боляче економічно. Але ніхто нас не чув", – поділився український президент.

Популярні зараз

В Україні підвищать ціни на бензин та дизель з 1 липня: як подорожчає пальне

Путін назвав дві умови для припинення війни проти України: “Хоч завтра“

Названо продукти, які подорожчають в Україні через зростання тарифів на світло для бізнесу

В уряді заявили, що новий тариф не електроенергію несправедливий: він має бути вищим

Ані Джо Байден, ані решта президентів, які тепер всіляко допомагають Україні, тоді не пристали на прохання Володимира Зеленського. Ніхто не хотів псувати відносин із кремлівським диктатором. Усі президенти заявили, що не будуть вводити санкцій завчасно.

Зеленський розповів, про що мовчав більше двох років: втрати України у війні могли бути значно меншими

"Усі сказали, що – ні: спочатку крок росіяни, а потім ми зробимо відповідні кроки. У результаті – великі людські втрати, непоправні. І мені здається, що ось це катастрофа. Мені здається, ми сидимо з вами в розрусі. Вбиті люди, долі, знущання. Який позитив?", – із досадою констатував Володимир Зеленський.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Таким чином, якби Захід зробив кроки на випередження, і запровадив санкції ще до 24 лютого 2022 року, то ймовірно, що Путін не наважився б на повномасштабне вторгнення. Або принаймні ці санкції могли би сильно завадити переходу російської економіки на військові рейки.

Нагадаємо, угорський прем'єр-міністр Віктор Орбан каже, що Європа готується до війни з Росією.