Роботодавці готові значно підвищити оклад працівників за одну навичку. Стало відомо, що у середньому надбавка складе 38%.
Українцям, які володіють англійською мовою, простіше працевлаштуватися. У деяких галузях, зокрема у юриспруденції, це допоможе отримати вищу заробітну плату – більше ніж на третину. Так, за даними сайту з пошуку роботи Work.ua, від шукачів очікують цю навичку у 15% всіх вакансії. А третині випадків вимагають просунуте знання мови.
Знання англійської потрібне, зокрема, для претендентів на керівні посади. Така вимога зазначена у вакансіях керівника юридичного відділу, юриста-міжнародника, фахівця з права ЗЕД, з міжнародних грантових програм, інтелектуальної власності та інших напрямках.
Англійська мова конче необхідна не тільки в юридичних компаніях, а й в IT-сфері, а також у громадських організаціях.
Популярні зараз
В українських вузах не скасовуватимуть бюджетну форму навчання
Hyundai представив новий електричний кросовер IONIQ 9
Роботодавці іноді взагалі не отримують відгуків на пропозиції, які вимагають просунутого знання англійської мови.
Менеджерка з персоналу АО "Адвокатська фірма "Грамацький і партнери" Тетяна Благодір вказала, що юридичний ринок найбільше скаржиться саме на незадовільний рівень знань англійської. Зазначено, що роботодавці мають змогу довчати працівників тонкощів в юридичних питаннях, проте не можуть змушувати їх покращувати іноземну мову.
Що стосується шукачів, то 35% з них зазначають знання англійської мови, проте більшість – на початковому рівні. А часто цього недостатньо, щоб обіймати деякі посади. Лише кожний шостий кандидат оцінює свої знання як глибокі, а вільно спілкуються іноземною лише 1%.
Юристам зі знанням англійської у середньому пропонують 27,5 тис. грн, що на 38% вище за середню зарплату в юриспруденції. Кандидати є готові на менший дохід:
- початковий і середній рівень знання англійської мови – 20 тис. грн;
- вищий за середній – 25 тис. грн;
- просунутий – 30 тис. грн.
Нагадаємо про аномальну ситуацію, яка склалася на ринку праці. Кількість резюме різко зросла, а резюме стало в рази менше. Громадяни планують змінювати роботу, тому що більшість не влаштовують умови та зарплата.