В Україні нині відстрочка від мобілізації до ЗСУ діє лише до 9 листопада 2024 року. Про це розповів речник Полтавського обласного ТЦК та СП Роман Істомін.
За його словами, 9 листопада 2024 року набуде чинності новий указ президента України Володимира Зеленського про продовження терміну мобілізації, і саме тому військовозобов'язаним чоловікам, які мають на це право, потрібно буде знову отримати відстрочку від мобілізації до ЗСУ.
Таким чином, відстрочка від мобілізації в армію дійсна лише 90 днів, тобто на період, коли діє указ президента України про мобілізацію. Кожні три місяці Володимир Зеленський продовжує мобілізацію на 90 днів.
Як продовжують термін відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації? Військовозобов'язаний має надати комісії заяву у паперовій чи електронній формі, кому як зручніше. Перевірка підстав на відстрочку проводиться по Єдиному державному реєстру призовників, військовослужбовців та резервістів.
Популярні зараз
“Згинь, Путін“: соліст гурту “Бі-2“ різко звернувся до президента Росії
Гарріс попросила Зеленського обрати наступника на випадок потрапляння у полон або вбивства, - WP
Українським військовослужбовцям дозволили особисто розпоряджатися своїми коштами на виплати сім'ям
Україна у 2025 році отримає модернізовані винищувачі Mirage 2000-5
Якщо за допомогою Реєстру провести перевірку неможливо, то ТЦК повідомляє військовозобов'язаному, що потрібно надати відповідні документи. Які саме документи?
Якщо за сімейними обставинами, то потрібна заява про надання відстрочки, виписки з реєстру теробщин, дані про наявність неповнолітніх дітей чи батьків з інвалідністю І чи ІІ групи, документи, що підтверджують родинні стосунки.
Якщо за станом здоров'я, то потрібна заява про надання відстрочки, довідка ВВК про результати медичного огляду, копія посвідчення про інвалідність (якщо є інвалідність).
Якщо навчаєшся, то потрібна заява про надання відстрочки, довідка про зарахування до ВНЗ або про навчання до ПТУ, витяг з наказу про зарахування на навчання за денною формою.
Якщо інші підстави, то потрібні: копія рішення суду про призначення опікуном, документи, що підтверджують наявність дитини з інвалідністю або хворої на тяжкі захворювання без встановлення групи інвалідності, документи з бронювання, інші документи залежно від підстав отримання відстрочки.
Якщо комісія приймає рішення про відмову у наданні відстрочки, то потрібно йти на медичний огляд на ВВК.