У 2024 році українські банки вже розірвали ділові відносини з десятками тисяч клієнтів. ПриватБанк у своєму коментарі на форумі сайту Мінфін розповів про те, як потрібно діяти, якщо банківський рахунок заблокований без пояснення причин.
Один із користувачів форуму Мінфін створив тему, в якій розповів, що не зміг увійти до Приват24. На телефонний дзвінок банк відповів, що ділові стосунки з ним розірвані. При цьому банк не назвав причини, чому розірвав стосунки з цим клієнтом.
ПриватБанк відреагував на це повідомлення. Він написав, що діє лише у нормах чинного українського законодавства. У рамках фінансового моніторингу банк зобов'язаний вживати заходів для запобігання легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом, а також протистояти фінансуванню тероризму.
Фінустанова підкреслила, що при розриві ділових відносин дається можливість перевести гроші, що залишилися, в інший банк. Для цього потрібно звернутися до будь-якого відділення банку (це може зробити також уповноважений представник).
Популярні зараз
“Згинь, Путін“: соліст гурту “Бі-2“ різко звернувся до президента Росії
Гарріс попросила Зеленського обрати наступника на випадок потрапляння у полон або вбивства, - WP
Українським військовослужбовцям дозволили особисто розпоряджатися своїми коштами на виплати сім'ям
Україна у 2025 році отримає модернізовані винищувачі Mirage 2000-5
Співробітнику банку необхідно пред'явити пакет документів. До нього входять такі документи: реквізити рахунка, відкритого у іншому банку; документи, що підтверджують повноваження розпоряджатися рахунками; документ, що підтверджують особу; документ, що засвідчує реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків та містить реєстраційний номер облікової картки платника податків України.
Також у цьому випадку подається заява про переказ коштів, що залишилися, з заблокованого рахунку на рахунок в іншому банку.
Зважаючи на все, у ПриватБанку при фінансовому моніторингу виникла підозра, що цей рахунок є підставним, тобто він належить "дропу". А з "дропами" Нацбанк дуже серйозно бореться.
"Дропи" – це люди, які за винагороду дають зловмисникам доступ до своїх банківських карток та рахунків. Ці платіжні кошти використовуються як транзитні для проведення переказів між іншими рахунками. Так зловмисники "відмивають" незаконні гроші та "плутують сліди". За даними НБУ, щорічно через картки "дропів" можуть проходити близько 200 млрд грн. У 2024 році станом на кінець серпня два найбільші українські банки припинили обслуговувати понад 80 000 клієнтів, запідозривши, що вони "дропи".
З метою боротьби з "дропами" українцям з 1 жовтня 2024 року тимчасово обмежать перекази з "картки на карту" у розмірі 150 000 грн на місяць. Обмеження діятиме шість місяців.
Нагадаємо, раніше стало відомо, що буде в Україні із курсом долара до кінця 2024 року.