Європарламент продовжив безмитний режим для України, але є зміни

Автор: Корнєєв Ігор

Депутати Європарламенту схвалили продовження лібералізації торгівлі з Україною ще на рік. На такий же термін призупинено ввізне мито для Республіки Молдова.

Європарламент продовжив безмитний режим для України, але є зміни - today.ua

Європейський парламент проголосував 347 голосами за при 117 проти та 99 тих, хто утримався, за внесення поправок у пропозицію Єврокомісії про припинення імпортних мит та квот на експорт української сільськогосподарської продукції до ЄС ще на рік – з 6 червня 2024 року по 5 червня 2025 року.

Зазначається, що нова редакція закону дає Єврокомісії право вживати швидких заходів та запроваджувати будь-які обмеження у разі значних збоїв на ринку Євросоюзу або якоїсь із його країн через український імпорт. У тому числі може бути повністю зупинено просування на європейські ринки того чи іншого сільськогосподарського продукту.

"Заходи щодо лібералізації (законодавства – ред.) залежать від поваги Україною демократичних принципів, прав людини, верховенства закону та її постійних зусиль щодо боротьби з корупцією та організованою злочинністю", - йдеться у заяві Європейського парламенту.

Популярні зараз

Як вчинять з ухилянтами від мобілізації, які не оновлять свої облікові дані: послідовність дій ТЦК

Росія обирає напрямок для нового наступу: в ISW назвали варіанти

В Україні розпочато формування жіночого військового підрозділу

Ціни на бензин в Україні зросли до рекордного значення

Також євродепутати переважною більшістю голосів проголосували за призупинення ще на рік мита на імпорт з Молдови.

У повідомленні ЄП наголошується, що незаконна військова агресія Росії проти України також сильно вдарила по Республіці Молдова, оскільки вона значною мірою залежить від українських транзитних маршрутів та інфраструктури для власного експорту.

Європарламент продовжив безмитний режим для України, але є зміни

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Очевидно, зміни, внесені до законодавства, пов'язані з вимогами польських фермерів, які домагаються посилення контролю за сільськогосподарськими товарами, що ввозяться з України.

Вони продовжують перешкоджати руху українських вантажівок на кордоні.