Популярна вакцина від COVID-19, яка під час пандемії коронавірусу активно використовувалась в усьому світі, може завдати організму непоправної шкоди. Йдеться про вакцину від фармацевтичної компанії AstraZeneca.
Про це повідомляє видання The Telegraph.
У деяких випадках цей препарат може викликати згортання крові і утворення тромбів, що є смертельно небезпечним для організму. Фармацевтичний гігант спочатку всіляко заперечував таку побочку від своєї вакцини, однак згодом, під тиском фактів, був змушений визнати у суді, що розроблений ним препарат може бути смертельно небезпечним.
У суді знаходиться на розгляді колективний позов від 51 родини британців, які або стали інвалідами, або втратили близьких після щеплення цією вакциною. Під впливом беззаперечних доказів фармацевти були змушені визнати, що їхній препарат може в деяких “дуже поодиноких випадках” викликати синдром тромбоцитопенії (згортання крові і тромбування кровоносних судин). Що, власне, і сталося з деякими пацієнтами, які скористались цією вакциною.
Популярні зараз
Леся Нікітюк вперше показала свого коханого: що відомо про бойфренда телезірки
У сервісних центрах МВС утворився дефіцит талонів на практичний іспит
Українців з відстрочкою від мобілізації по догляду за хворим також можуть призвати до ЗСУ
Коломойський у новому іміджі з'явився на засіданні суду: у Мережі обговорюють лисину олігарха
Тепер ці люди та їхні рідні вимагають від компанії відшкодування за спричинене каліцтво і моральні збитки. Юристи оцінюють суму відшкодування у 25 мільйонів доларів. Причому один із позивачів оцінив свій збиток у 12 мільйонів.
У фармацевтичній компанії, звісно, від позовів усіляко намагаються відбитися. Там заявляють, що, незважаючи на існуючу небезпеку тромбоцитопенії, її відсоток незначний. Фармацевти компанії стверджують, що вакцина AstraZeneca може призвести до таких наслідків лише в одну випадку на 50 тисяч щеплень. Та навряд чи цей аргумент схилить суд до пом'якшення рішення. Адже, за неофіційними даними, лише в Британії після щеплення цією вакциною померла 81 особа.
Нагадаємо, у Великобританії почали тестувати на людях вакцину, здатну назавжди перемогти рак шкіри (меланому).