Виїзд за кордон під час війни: кому із жінок заборонено залишати територію України

Автор: Лобанова Єлизавета

Мобілізація в Україні стосується не лише чоловіків, а й жінок. Деякі представниці прекрасної статі у воєнний час також взяли до рук зброю або виконують інші обов'язки у лавах ЗСУ. Однак не всі жінки мають обмеження на виїзд за кордон під час війни, на відміну від чоловіків призовного віку. Кого торкнулася заборона на виїзд, розповів адвокат Кириленко.

Виїзд за кордон під час війни: кому із жінок заборонено залишати територію України - today.ua

Він назвав окремі категорії жінок, яким не дозволено залишати територію України під час війни. До них належать жінки, які займають вищі державні посади. Це члени Кабміну, керівники апарату ВРУ та офісу президента, голови СБУ, Рахункової палати, Нацбанку України, члени Нацради з питань телебачення та радіомовлення та їхні заступники. Також не можуть залишати Україну Уповноважений з прав людини, судді всіх рівнів, прокурори, керівники державних органів та місцевих рад. Додатково заборонено виїжджати жінкам, які були заброньовані на час війни за органами державної влади.

Однак і тут є виняток. Виїзд за кордон на обмежений час можливий і для перелічених вище осіб, якщо йдеться про службове відрядження. За наявності спеціального дозволу виїжджати з України жінкам можна, але зазвичай на дуже короткий термін.

Виїзд за кордон під час війни: кому із жінок заборонено залишати територію України

Популярні зараз

Українців попередили про зникнення інтернету на початку 2024 року: може не бути кілька тижнів

У Києві різко збільшилася кількість вакансій: кого шукають роботодавці та які пропонують зарплати

Чимало українців можуть щомісяця отримувати чималу надбавку до пенсії: як її оформити

Українським сім'ям видадуть безкоштовні продукти: хто та як може звернутися за допомогою

Відповідно до законодавства, жінку можуть мобілізувати, якщо вона є військовозобов'язаною особою та перебуває на військовому обліку. Здебільшого жіноча служба пов'язана з медичними професіями, проте є й такі особи, які беруть безпосередню участь у боях. Серед них - добровольці.

Служба чоловіків і жінок відрізняється, адже до жінок дбайливіше ставлення. Військовослужбовці-жінки мають право звільнитися з військової служби під час військового стану у зв'язку з вагітністю або у зв'язку з перебуванням у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а також якщо дитина потребує домашнього догляду тривалістю, визначеною у медичному висновку, але лише до досягнення нею шестирічного віку.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Крім того, вагітна жінка або жінка, на утриманні якої перебуває 3 або більше дітей, має право на переведення на рівнозначну посаду, де обсяги роботи будуть меншими.

Раніше повідомлялося, скільки ухилянтів в Україні втекли за кордон.