Внесок 20 тис. грн: у Раді готують економічне бронювання без прив'язки до посад та зарплат

Автор: Леся Ловіцька

В Україні розробляють модель економічного бронювання, яка відрізняється від попередніх варіантів. Вона не передбачає прив'язки до посад та заробітних плат військовозобов'язаних чоловіків. Запропоновано здійснювати єдиний щомісячний внесок у розмірі 20 тис. грн.

Внесок 20 тис. грн: у Раді готують економічне бронювання без прив'язки до посад та зарплат - today.ua

У парламенті зареєстрували законопроєкт №11331 про промислову політику та прогнозованість реального сектору економіки. Він передбачає економічне бронювання від мобілізації. Автором ініціативи виступив депутат від "Слуги народу" Дмитро Наталуха.

Запропоновано надати можливість бізнесу та реальному сектору економіки самостійно визначати, яких робітників вони хочуть залишити, щоб прогнозувати свою подальшу діяльність:

"Ми хочемо надати підприємствам право на власний розсуд бронювати співробітників, незалежно від їхньої заробітної плати та посади, яку вони обіймають в компанії. Тобто визначати цих співробітників і бронювати їх шляхом сплати збільшеного військового внеску розміром 20 000 грн на місяць за людину".

Популярні зараз

Дехто з українців не знає про щомісячну доплату до пенсії 900 гривень: хто може на неї претендувати

Українським сім'ям з дітьми виплатять грошову допомогу до 40 тис. грн: названо умови отримання

Зеленський звернувся до українців: “Ми боремося проти страшного ворога“

Українцям повідомили про скорочення відключень світла: коли очікувати на покращення ситуації

За словами Наталухи, передбачено кількісне обмеження заброньованих фахівців – не більше 50% військовозобов'язаних у штаті. Нардеп назвав модель "достатньо простою".

На думку народного обранця, відсутність жорстких критеріїв дозволить уникнути критики щодо того, начебто воюють лише бідні українці, в яких немає високих посад.

Нагадаємо, раніше у Верховній Раді пропонували бронювати військовозобов'язаних громадян, які заробляють щонайменше 35 тис. грн на місяць. Така ініціатива отримала шквал негативу та критики у суспільстві. Багато хто зазначав, що, наприклад, у селах у людей немає змоги отримувати такі ж високі зарплати, як у мегаполісах. Тому дискримінація є недопустимою.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

"У нашій моделі ти можеш заробляти як співробітник і 35 тисяч, і п’ять тисяч. І це не впливає на можливість роботодавця тебе забронювати. Тобто єдиний критерій — для роботодавця ти маєш бути справді цінним, критичним співробітником, від якого залежить робота підприємства", - резюмував Дмитро Наталухав інтерв’ю Radio NV.

Раніше повідомлялося, що без економічного бронювання українці вже взимку можуть залишитися без заробітних плат.