Без економічного бронювання українці вже взимку залишаться без зарплат, - Дідковський

Автор: Леся Ловіцька

Нардепи минулого тижня зареєстрували законопроєкт про запровадження економічного бронювання, яке нещодавно відкинули в Офісі президента. З'явилася інформація про те, що українці ризикують залишитися без заробітних плат, якщо зміни не будуть ухвалені.

Без економічного бронювання українці вже взимку залишаться без зарплат, - Дідковський - today.ua

Як відомо, економічне бронювання передбачає надання відстрочки від мобілізації чоловікам – за сплату певної суми. Роботодавці самостійно вирішують, хто із співробітників критично важливий для функціонування компаній. У суспільстві широко обговорюють нововведення та критикують таку можливість, тому що тоді воювати будуть "лише бідні", а багаті відкупляться, причому офіційно.

PR-стратег Сергій Дідковський нагадав, що бізнес є головним джерелом наповнення держбюджету, тому його позицію треба враховувати. Інакше підприємства будуть закриватися, перестануть інвестувати в розвиток України та просто підуть у тінь.

"Економічне бронювання не протирічить мобілізації, а доповнює її через фінансування військового збору за кожного заброньованого.  Економічне бронювання зменшує тиск на систему ТЦК, адже заброньованому не потрібно стояти в черзі разом з мобілізованими. Це зменшує корупцію в державі. За розрахунками — ринок бронювання, відстрочок та білих квитків в Україні складає 0,7-2 млрд доларів на рік", - зазначив аналітик.

Популярні зараз

Українців попередили про можливий масований обстріл: росіяни зібрали рекордну кількість Ту-95

Укренерго скасувало відключення електрики до 16:00: у деяких регіонах світло буде до 18:00

У ДТЕК звернулися до українців із попередженням про складну зиму: “Розраховуйте на себе“

Названо тариф на електроенергію в Україні з 1 серпня

За словами експерта, без економічного бронювання вітчизняній економіці. Він назвав це складним рішенням, яке все ж слід прийняти. Тому що інакше можливі критичні насліди.

"Прямо зараз воно збереже ту економіку, яка є зараз. Якщо прямо зараз цього не зробити, то зима у нас буде в іншому форматі. У когось без зарплатні, у когось без своєчасного забезпечення. Ні, макродопомога не забезпечує всі потреби держави. Держава без економіки, що працює, нікому в світі не потрібна", - зазначив він.

Без економічного бронювання українці вже взимку залишаться без зарплат, - Дідковський

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Вказано, що робочі місця будуть у Німеччині, Польщі та Румунії, а не у нас. Сергій Дідковський наголосив, що люди обирають до влади своїх представників, щоб добре жити. А вони зобов'язані створити середовище та умови для отримання стабільного доходу.

Нагадаємо, що Кабмін збільшив строк бронювання від мобілізації для фахівців однієї галузі.