В Україні зростуть ціни на хліб: аграрії різко скорочують посіви зернових культур

Автор: Марченко Любов

Наступного року в Україні зростатимуть ціни на хліб. Справа не лише в дорогій логістиці та енергоносіях, а ще й тому, що наступного року вітчизняні аграрії зберуть значно менше зернових, ніж цьогоріч.

В Україні зростуть ціни на хліб: аграрії різко скорочують посіви зернових культур - today.ua

Про це заявив під час прес-конференції міністр аграрної політики і продовольства Микола Сольський.

Отже, за словами Сольського, наступного року Україні не отримає такого врожаю зернових культур, як цьогоріч. Нинішнього року аграрії зібрали багато хліба. По-перше, через те, що зерновими було засіяно великі площі. А по-друге, завдяки надзвичайно сприятливим погоднім умовам.

Та вже цієї осені аграрії скоротили площу зернових. І крім того, врожайність наступного року також, очевидно, буде значно нижчою через несприятливі погодні умови, що склалися восени. Посівна озимих вже майже завершена, і вже є сходи на засіяних полях. Але паростки дуже кволі, оскільки осінь була майже без дощів. В ґрунті катастрофічно бракує вологи, і озимина увійде в зиму незміцнілою. А це може призвести до значної втрати частини посівів. Отже, врожай наступного року буде набагато скромнішим за цьогорічний.

Популярні зараз

У Раді назвали термін служби, після якого військовим дадуть право на демобілізацію

Загальна мобілізація: у ЗСУ повідомили, хто займається розшуком ухилянтів

Астрологи назвали 4 знаки Зодіаку, які зустрінуть другу половинку перед Новим роком

Обід за 10 гривень: українцям показали, як харчуватися економно (Відео)

В Україні зростуть ціни на хліб: аграрії різко скорочують посіви зернових культур

Скорочення посівів пов'язане, перш за все, зі скороченням експорту українського зерна. Спочатку РФ нам перекрила морський "зерновий коридор", а згодом друзі-європейці ще й почали перекривати сухопутні європейські шляхи для української агропродукції. Таким чином, вирощене немає де збувати, і багато агропідприємств цьогоріч або відмовились від вирощування зернових культур, або дуже відчутно скоротили площі під ними.

“Математика показує, що для деяких компаній, на жаль, краще заплатити орендну плату і не сіяти, ніж втратити результат роботи за рік”, — пояснив Микола Сольський.

Підпишіться на Today.ua, щоб бути в курсі останніх новин:

Отже, наступного року зерна, а відтак і борошна буде менше. І відповідно українцям годі розраховувати, що ціни на хліб можуть зменшитись, чи бодай стабілізуватись. Вони ростимуть і надалі.

Нагадаємо, в Україні вже дорожчають овочі та фрукти, а також зросли ціни на молочку.